Streda 16.01.2019
Dnes má meniny 
Kristína
1°C Bratislava
28.08.2017 07:00

Ministerstvo zverejnilo prvú výzvu Fondu na podporu kultúry národnostných menšín


Najdôležitejšou podmienkou na úspešnú registráciu je preukázať minimálne 3 roky pôsobenia v oblasti menšinovej kultúry.


Fond na podporu kultúry národnostných menšín, ktorého vznik odsúhlasila NR SR na základe návrhu vládneho zákona v máji tohto roku, uverejnil prvú výzvu na registráciu organizácií národnostných menšín.


Organizácie sa môžu zaregistrovať do 8. septembra 2017 vyplnením a odoslaním registračnej listiny. Najdôležitejšou podmienkou na úspešnú registráciu je preukázať minimálne 3 roky pôsobenia v oblasti menšinovej kultúry. Úspešne zaregistrované organizácie sa môžu zúčastniť zhromaždenia organizácií, ktoré volia členov odborných rád, a zároveň majú možnosť predkladať návrhy na členov odborných rád. Odborné rady budú v nasledujúcich dvoch rokoch posudzovať žiadosti a odporúčať riaditeľovi projekty na podporu vrátane výšky finančných prostriedkov, ktoré majú byť poskytnuté na konkrétny projekt. Zhromaždenie organizácií je naplánované na začiatok októbra.

Vznik Fondu na podporu kultúry národnostných menšín ako verejnoprávnej inštitúcie iniciovalo a v podobe návrhu zákona predložilo ministerstvo kultúry. Fond začal svoju činnosť vykonávať od 1. augusta 2017. Cieľom fondu je podpora kultúry 13 národnostných menšín žijúcich v Slovenskej republike. Jeho rozpočet je 8 miliónov eur ročne.

Viac informácií: http://www.narodnostnemensiny.gov.sk/

Autor: (mksr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.08.2016
Fond na podporu kultúry národnostných menšín chcú zriadiť v júli 2017
Fond na podporu kultúry národnostných menšín by mohol začať fungovať v lete 2017. Odhaduje to splnomocnenec vlády SR pre národnostné menšiny László Bukovszky.
viac
14.03.2017
Karpatská nadácia rozdelila z Nadačného fondu Getrag takmer 40 000 eur
Druhý ročník grantových programov Getrag pre ľudí a Getrag pre región, ktorý administruje košická Karpatská nadácia (KN) a je financovaný z asignácie dane z príjmu spoločnosti Getrag Ford Transmissions (GFT) Slovakia, prerozdelil 36 600 eur.
viac
21.08.2017
Fond na podporu kultúry národnostných menšín uverejnil prvú výzvu
Fond na podporu kultúry národnostných menšín, ktorého vznik schválila Národná rada SR v máji tohto roku, uverejnil prvú výzvu na registráciu organizácií národnostných menšín.
viac
04.12.2017
100+1 projektov na zatepľovanie získalo podporu z envirozdrojov
Obciam a mestám pomohol Environmentálny fond pri znižovaní energetickej náročnosti sumou 10,5 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %