Streda 24.10.2018
Dnes má meniny 
Kvetoslava
11°C Bratislava
02.03.2016 09:00

Minister prisľúbil pomoc pri sanácii skládky vo Vrakuni


Minister životného prostredia SR Peter Žiga. (Foto: tasr)


Ivo Nesrovnal a Peter Žiga sa stretli na pracovnom rokovaní 2. februára. Reč bola aj o sanácii svahu nad Devínskou cestou a o odstránení skládky v areáli Chemických závodov Juraja Dimitrova.


„Minister životného prostredia na našom včerajšom stretnutí opätovne potvrdil záujem ministerstva pri riešení sanácie svahu nad Devínskou cestou. Ešte v minulom roku sme podali žiadosť o dotáciu z Environmentálneho fondu na sanáciu svahu. V priebehu februára by sme mali vedieť výsledok. V prípade, ak dotáciu dostaneme, práce sa začnú už tento rok na jar,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

O problematickom svahu rokoval primátor Nesrovnal s ministrom životného prostredia Petrom Žigom od konca júla 2015. Mesto Bratislava poslalo spomínanú žiadosť ešte koncom októbra 2015 na rok 2016. Peniaze sú určené na projekt sanačných prác vrátane odborného geologického dohľadu v lokalite nad Devínskou cestou. Dotácia bola vyčíslená na sumu vo výške približne 101 000 eur, 5 percent navyše by mala byť spoluúčasť mesta. Minister na stretnutí opätovne v tomto smere prisľúbil pomoc a spoluprácu.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 13.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.10.2018
Poplatky za skládkovanie sa zvýšia
Suma, ktorú obce zaplatia za skládkovanie zmesového odpadu, bude závisieť od úrovne jeho vytriedenia. Počas najbližších troch rokov sa bude postupne zvyšovať. Vyplýva to z novely zákona o poplatkoch za uloženie odpadov, ktorú v stredu schválil parlament.
viac
18.10.2018
V Hanušovskom archeoparku si vyrazíte vlastnú mincu
Návštevníci archeoparku môžu už tento piatok spoznať najstaršie platidlá. Počas podujatia pod názvom Zaplať za všetko vlastnou mincou uvidia ukážky celého procesu výroby mincí.
viac
17.10.2018
Architekti môžu predkladať návrhy na riešenie promenády na Šírave
Krajská organizácia Košice Región Turizmus vyhlásila v stredu krajinársko-architektonickú súťaž návrhov, z ktorej má vzísť projektová dokumentácia na realizáciu pešej promenády na brehu Zemplínskej šíravy. Víťazný návrh bude známy tesne pred Vianocami.
viac
18.10.2018
Deň Prešovského samosprávneho kraja v každom meste
Vyskúšajte si županskú stoličku a príďte na kus reči s úradníkmi!
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.19 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %