Piatok 14.12.2018
Dnes má meniny 
Branislava, Bronislava
-1°C Bratislava
02.03.2016 09:00

Minister prisľúbil pomoc pri sanácii skládky vo Vrakuni


Minister životného prostredia SR Peter Žiga. (Foto: tasr)


Ivo Nesrovnal a Peter Žiga sa stretli na pracovnom rokovaní 2. februára. Reč bola aj o sanácii svahu nad Devínskou cestou a o odstránení skládky v areáli Chemických závodov Juraja Dimitrova.


„Minister životného prostredia na našom včerajšom stretnutí opätovne potvrdil záujem ministerstva pri riešení sanácie svahu nad Devínskou cestou. Ešte v minulom roku sme podali žiadosť o dotáciu z Environmentálneho fondu na sanáciu svahu. V priebehu februára by sme mali vedieť výsledok. V prípade, ak dotáciu dostaneme, práce sa začnú už tento rok na jar,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

O problematickom svahu rokoval primátor Nesrovnal s ministrom životného prostredia Petrom Žigom od konca júla 2015. Mesto Bratislava poslalo spomínanú žiadosť ešte koncom októbra 2015 na rok 2016. Peniaze sú určené na projekt sanačných prác vrátane odborného geologického dohľadu v lokalite nad Devínskou cestou. Dotácia bola vyčíslená na sumu vo výške približne 101 000 eur, 5 percent navyše by mala byť spoluúčasť mesta. Minister na stretnutí opätovne v tomto smere prisľúbil pomoc a spoluprácu.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 13.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2018
NRSR: Odmeňovanie obecných poslancov sa od februára upraví
Odmeňovanie poslancov obecných zastupiteľstiev sa upraví. Starosta bude môcť určiť plat svojho zástupcu, ktorý je poslancom, a to najviac vo výške 70 percent vlastného platu. Novelu zákona o obecnom zriadení, ktorú predložili poslanci z Mosta-Híd, schválilo v piatok plénum 108 hlasmi.
viac
08.12.2018
Lozorno zavedie od januára rozvojový poplatok
Obec Lozorno v okrese Malacky zavedie od nového roka miestny poplatok za rozvoj. Pre TASR to potvrdil nový starosta obce Ľuboš Tvrdoň.
viac
07.12.2018
Predvianočný ekodarček pre SAŽP
Slovenská agentúra životného prostredia dostala na záver roka darček, vďaka ktorému môže ďalej znižovať svoju ekostopu - nový elektromobil Nissan LEAF.
viac
08.12.2018
Primátor a poslanci Sobraniec zložili na ustanovujúcom zastupiteľstve sľub
Staronový primátor Sobraniec Pavol Džurina (nezávislý) zložil spolu s mestskými poslancami na piatkovom zastupiteľstve sľub. Ujal sa tak opätovne vedenia samosprávy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %