Štvrtok 23.05.2019
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
02.03.2016 09:00

Minister prisľúbil pomoc pri sanácii skládky vo Vrakuni


Minister životného prostredia SR Peter Žiga. (Foto: tasr)


Ivo Nesrovnal a Peter Žiga sa stretli na pracovnom rokovaní 2. februára. Reč bola aj o sanácii svahu nad Devínskou cestou a o odstránení skládky v areáli Chemických závodov Juraja Dimitrova.


„Minister životného prostredia na našom včerajšom stretnutí opätovne potvrdil záujem ministerstva pri riešení sanácie svahu nad Devínskou cestou. Ešte v minulom roku sme podali žiadosť o dotáciu z Environmentálneho fondu na sanáciu svahu. V priebehu februára by sme mali vedieť výsledok. V prípade, ak dotáciu dostaneme, práce sa začnú už tento rok na jar,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

O problematickom svahu rokoval primátor Nesrovnal s ministrom životného prostredia Petrom Žigom od konca júla 2015. Mesto Bratislava poslalo spomínanú žiadosť ešte koncom októbra 2015 na rok 2016. Peniaze sú určené na projekt sanačných prác vrátane odborného geologického dohľadu v lokalite nad Devínskou cestou. Dotácia bola vyčíslená na sumu vo výške približne 101 000 eur, 5 percent navyše by mala byť spoluúčasť mesta. Minister na stretnutí opätovne v tomto smere prisľúbil pomoc a spoluprácu.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 13.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2019
P. Pellegrini: Vláda prijme národný plán na dobudovanie vodovodov a kanalizácií
Vláda v blízkom období predloží a schváli národný plán dobudovania vodovodov a kanalizácií na území Slovenskej republiky. Po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove to oznámil premiér Peter Pellegrini.
viac
15.05.2019
Sobášiť páry budú môcť naďalej iba poslanci pôsobiaci v komunálnej politike
Sobášiť páry budú môcť naďalej len poslanci Národnej rady (NR) SR, ktorí súčasne pôsobia v komunálnej politike. Parlament odmietol v stredu novelu zákona o rodine z dielne SaS, ktorá mala túto právomoc rozšíriť na všetkých parlamentných poslancov.
viac
15.05.2019
A. Danko vyhlásil opakované voľby do samosprávy niektorých obcí
Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) vyhlásil opakované voľby do územných samospráv v 25 obciach Slovenska. Konať sa budú 21. septembra. Vyplýva to z rozhodnutia šéfa parlamentu zverejneného na legislatívnom portáli.
viac
15.05.2019
Vláda: Na okres Trebišov vyčlenila 1,25 milióna eur
Vláda počas svojho stredajšieho výjazdového rokovania v Trebišove 1,25 milióna eur. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy, respektíve zo zdrojov kapitoly Všeobecná pokladničná správa, a to pre okres Trebišov, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %