Utorok 14.08.2018
Dnes má meniny 
Mojmír
24°C Bratislava
01.12.2016 10:57

Mikulášsky jarmok odštartuje zimnú sezónu v Mikuláši


Pozvánka.


Tradičný Mikulášsky jarmok, ktorý sa bude konať od 1. do 3. decembra v Liptovskom Mikuláši, sa bude niesť v znamení bohatého kultúrneho a spoločenského programu.


„Ľudia si budú môcť vybrať z naozaj širokého sortimentu jedál, nápojov a výrobkov. V centre mesta totiž svoje stánky rozloží vyše 250 predajcov. Podujatie je zároveň štartom zimnej sezóny v meste,“ povedal primátor Ján Blcháč.

Nebude chýbať remeselná ulička, v ktorej svoje zručnosti, um a diela predvedú majstri rozličných remesiel. „Stánkový predaj začne už vo štvrtok 1. decembra, rozsvietenie vianočného stromčeka sme pripravili na 2. decembra o 16:15 h.

Najväčšími ťahákmi jarmoku budú vystúpenia kapiel Polemic a Iné Kafe,“ uviedla Soňa Višňovská z mikulášskej radnice. Novinkou oproti minulému roku bude umiestnenie stánkov aj na Hodžovej ulici. Vo štvrtok a v piatok dopoludnia bude v Mikulášskom domčeku na námestí skutočný Mikuláš. K slovu sa dostanú aj domáci umelci. V piatok vystúpi Detský folklórny súbor Ďumbier či Freeze dance crew. Jarmok bude mať aj športový rozmer v podobe sprievodného programu. „Pôjde o volejbalový a basketbalový turnaj či krasokorčuliarsku súťaž.

V sobotu sme na Námestí osloboditeľov nachystali autogramiádu našich úspešných hokejistov,“ poznamenala Soňa Višňovská. Autogramiádu budú mať aj mikulášski spisovatelia Štefan Packa a Jozef Daník v informačnom centre Múzea Janka Kráľa počas jarmočných dní v čase od 14. do 15. hodiny, kde si budú môcť čitatelia zakúpiť aj ich knihy.

V Mikuláši nezabudli ani na nové partnerské mesto Michalovce. „Na jarmoku sa predstaví folklórna skupina z tohto mesta Hňojňane,“ dodala. Atrakcie ako kolotoče návštevníci jarmoku nájdu v priestore vedľa knižnice a na parkovisku pred Domom kultúry.

 

 

 

Autor: (msú, Viktória ČAPČÍKOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.06.2016
Stoličné dni tento rok pripomenú príbeh mesta
Prvá písomná zmienka o Liptovskom Mikuláši pochádza z 8. mája 1286. Tohtoročné Stoličné dni (16. – 18. júna) sa budú niesť v duchu minulosti a pri príležitosti 730. výročia prvej zmienky o meste si budú obyvatelia i návštevníci pripomínať príbeh mesta.
viac
28.06.2016
Stovky motorkárov z celého sveta zavítajú do Liptovského Mikuláša
Liptovský Mikuláš sa v týchto dňoch stáva dejiskom svetového stretnutia mototuristov. Akcia s názvom FIM Rally 2016 sa na Slovensku uskutoční po prvý raz. Hlavnému programu budú venované dni od 29. júna do 1. júla v Liptovskom Mikuláši.
viac
20.10.2017
Tatranský kamzík prinesie množstvo amatérskych snímok aj workshopy
V poradí 26. ročník najstaršej slovenskej medzinárodnej tematickej súťaže Tatranský kamzík 2017 sa koná v týchto dňoch v Liptovskom Mikuláši. Podujatie prinesie okrem množstva zaujímavých amatérskych snímok aj workshopy určené nielen pre filmárov a študentov.
viac
06.12.2017
Mikulášske oslavy v Liptovskom Mikuláši
Traduje sa, že sv. Mikuláš dal trom dievčatám do výbavy tri vrecká zlata, aby ich zachránil pred chudobou a urobil ich šťastnými, pretože sa nemohli vydať, keďže nemali veno. Z tejto povesti sa dostal Mikuláš s mešcami ako patrón hlavného kostola na námestí priamo do mestského erbu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.23 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.99 %