Pondelok 19.08.2019
Dnes má meniny 
Lýdia
°C
15.03.2019 05:10

Michalovce budú súčasťou zelenej siete, v meste vzniknú elektronabíjacie stanice


Ilustračná snímka


Michalovce budú súčasťou tzv. zelenej siete, v meste pribudnú dve elektronabíjacie stanice. Určené budú hlavne na potreby turizmu.


"V rokoch 2019 až 2020 sa vytvorí zelená sieť elektronabíjacích staníc a mesto Michalovce bude jej súčasťou. Projekt Electrical transport network sme pripravili spolu s lead partnerom – ukrajinským mestom Ivano-Frankivsk, v roku 2017. Okrem nášho mesta sú doň zapojení aj ďalší partneri z Ukrajiny, Maďarska a Rumunska," informovala o tom vedúca odboru informatizácie a grantov Mestského úradu v Michalovciach Jana Machová s tým, že na ňom participuje päť partnerov a tzv. zelená cesta povedie cez 13 miest. "Rozpočet projektu je 280.828 eur, pričom pre mesto Michalovce je určených 36.194 eur," vyčíslila.       

Ako ďalej uviedla, cieľom projektu sú vytvorenie siete bezplatného nabíjania elektrických vozidiel, rozvoj infraštruktúry miest na zelenej ceste, motivácia a inšpirácia ľudí, firiem na využívanie environmentálne udržateľnej elektrickej dopravy na prepravu tovaru, cestovanie, návštevy turisticky zaujímavých miest a atrakcií. Projekt chce prispieť k rastu počtu elektrických vozidiel, k ekologickej a udržateľnej doprave v Európe a tiež meniť povedomie ľudí, ich ekologický prístup k osobnej mobilite. "Prostredníctvom projektu nebudú v meste inštalované len elektronabíjacie stanice, ale jeho súčasťou bude množstvo podujatí, ako aj medzinárodná rely so štartom aj cieľom v meste Ivano-Frankivsk, ktorá bude prechádzať aj naším mestom a prinesie so sebou množstvo zaujímavých aktivít," priblížila Machová.       

Projekt, jeho zámery, ako aj výsledky predstaví samospráva podľa jej ďalších slov v rámci viacerých informačných aktivít a tlačových konferencií po podpise zmluvy s partnerom. V rámci neho vzniknú v meste dve elektronabíjacie stanice, najmä na potreby turizmu. "Pevne veríme, že sa nám realizáciou týchto aktivít podarí priniesť medzinárodné inšpirácie z oblasti ekologických foriem dopravy, otvoriť diskusiu o vhodných dopravných riešeniach a zvýšiť tak ekologické povedomie ľudí pre lepšiu budúcnosť," uzavrela Machová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.04.2016
V hodnotení Smart Cities skončili Michalovce na treťom mieste
Mesto svoj mapový portál Web-Gis neustále zdokonaľuje a v týchto dňoch je už sprístupnený v novej, aktualizovanej verzii.
viac
27.01.2017
Obyvatelia mesta môžu požiadať o Senior kartu
Obyvatelia Michaloviec s trvalým pobytom v meste, ktorí dosiahnu v tomto roku vek 65 rokov, môžu požiadať o Senior kartu. Vydáva ju odbor sociálnych vecí mestského úradu po predložení dokladu totožnosti a overení požadovaných údajov.
viac
29.12.2017
Silvester v Michalovciach bude opäť bohatý na program
Posledný deň kalendárneho roka spestrí v Michalovciach niekoľko zaujímavých podujatí.
viac
16.05.2018
Mesto Michalovce plánuje rozšíriť skládku, vyčlenilo na to už aj časť financií
Michalovce plánujú rozšíriť skládku nie nebezpečného odpadu, ktorá sa nachádza na severnom okraji mesta v lokalite Žabany. Samospráva už na časť aktivít vyčlenila aj financie, čaká na rozhodnutie envirorezortu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %