Sobota 22.09.2018
Dnes má meniny 
Móric
13°C Bratislava
04.04.2018 09:12

Mestskí poslanci rozdelili peniaze z fondu Pro Senica


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Senica


Na Mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Senici uplynulý týždeň rozdelili peniaze z fondu Pro Senica, ktorý je určený predovšetkým pre mestské organizácie, ktoré sa venujú športu, kultúre a sociálnym veciam.


Poslanci najskôr po dlhšej diskusii odhlasovali schválenie dotácie pre FK Senica vo výške 115.000 eur, ktorá by mala pokryť náklady klubu do konca aktuálnej futbalovej sezóny, prioritne v mládežníckych kategóriách. „V klube pôsobí viac ako 300 detí zo Senice a bolo by nezodpovedné nepodporiť klub,“ poznamenala v diskusii poslankyňa Ľubica Vyletelová. Návrh bol napokon schválený 19 hlasmi a štyria poslanci sa zdržali hlasovania.       

O finančný príspevok sa uchádzalo ďalších šesť organizácií, z ktorých štyri boli čiastočne úspešné a dve nie. Finančnú podporu od mesta nezískal tenisový klub, ktorý ju chcel využiť na oplotenie okolo areálu kurtov. „Keďže majetok tenisového areálu nie je majetkom mesta, komisia športu neodporučila peniaze z fondu Pro Senica pre tenisový klub,“ vyjadril názor predseda športovej komisie Peter Hutta. Neuspela ani spoločnosť Artium Music, ktorá žiadala 5000 eur na zorganizovanie festivalu Holidayland.       

Príspevok vo výške 3000 eur získal Dobrovoľný hasičský zbor, aj keď žiadal o 2000 eur viac. Rovnakú sumu získali spevácke zoskupenie Cantilena a Klub vojenskej histórie. Nezisková organizácia Pro Region, ktorá zabezpečuje detský denný stacionár, žiadala od mesta podporu na projekt "Nenechajme Svetlušku zhasnúť" 10.000 eur, nakoniec jej poslanci odsúhlasili 7000 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.12.2016
MV SR podporí svojpomocnú výstavbu obydlí prostredníctvom mikropôžičiek
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR) ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Ľudské zdroje (OP ĽZ) poskytne 13,5 milióna eur na finančné nástroje pre svojpomocnú výstavbu obydlí a podporu sociálnych podnikov.
viac
11.05.2017
Operačný program podporí mimovládne organizácie
Mimovládne organizácie podporí v tvorbe lepších verejných politík operačný program Efektívna verejná správa.
viac
06.06.2017
Stredné školy v TSK dostanú príspevok na zážitkové vzdelávanie
Každá zo stredných škôl v kraji mohla predložiť dve žiadosti o účelový finančný príspevok na podporu tematického zážitkového vzdelávania z oblasti histórie a prírodných vied.
viac
14.12.2017
Desiatky mimovládnych organizácií požiadali o príspevok na envirovýchovu
Desiatky mimovládnych organizácií požiadali o príspevok na envirovýchovu zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) od októbra 2017 prijímalo žiadosti o podporu projektov zameraných na environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.59 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.33 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.09 %