Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
04.04.2018 09:12

Mestskí poslanci rozdelili peniaze z fondu Pro Senica


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Senica


Na Mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Senici uplynulý týždeň rozdelili peniaze z fondu Pro Senica, ktorý je určený predovšetkým pre mestské organizácie, ktoré sa venujú športu, kultúre a sociálnym veciam.


Poslanci najskôr po dlhšej diskusii odhlasovali schválenie dotácie pre FK Senica vo výške 115.000 eur, ktorá by mala pokryť náklady klubu do konca aktuálnej futbalovej sezóny, prioritne v mládežníckych kategóriách. „V klube pôsobí viac ako 300 detí zo Senice a bolo by nezodpovedné nepodporiť klub,“ poznamenala v diskusii poslankyňa Ľubica Vyletelová. Návrh bol napokon schválený 19 hlasmi a štyria poslanci sa zdržali hlasovania.       

O finančný príspevok sa uchádzalo ďalších šesť organizácií, z ktorých štyri boli čiastočne úspešné a dve nie. Finančnú podporu od mesta nezískal tenisový klub, ktorý ju chcel využiť na oplotenie okolo areálu kurtov. „Keďže majetok tenisového areálu nie je majetkom mesta, komisia športu neodporučila peniaze z fondu Pro Senica pre tenisový klub,“ vyjadril názor predseda športovej komisie Peter Hutta. Neuspela ani spoločnosť Artium Music, ktorá žiadala 5000 eur na zorganizovanie festivalu Holidayland.       

Príspevok vo výške 3000 eur získal Dobrovoľný hasičský zbor, aj keď žiadal o 2000 eur viac. Rovnakú sumu získali spevácke zoskupenie Cantilena a Klub vojenskej histórie. Nezisková organizácia Pro Region, ktorá zabezpečuje detský denný stacionár, žiadala od mesta podporu na projekt "Nenechajme Svetlušku zhasnúť" 10.000 eur, nakoniec jej poslanci odsúhlasili 7000 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2017
Stredné školy v TSK dostanú príspevok na zážitkové vzdelávanie
Každá zo stredných škôl v kraji mohla predložiť dve žiadosti o účelový finančný príspevok na podporu tematického zážitkového vzdelávania z oblasti histórie a prírodných vied.
viac
14.12.2017
Desiatky mimovládnych organizácií požiadali o príspevok na envirovýchovu
Desiatky mimovládnych organizácií požiadali o príspevok na envirovýchovu zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) od októbra 2017 prijímalo žiadosti o podporu projektov zameraných na environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu.
viac
24.07.2018
Na obnovu úradu získali 415-tis. eur, práce by mali ukončiť v marci 2019
Obec Očová v okrese Zvolen získala z eurofondov viac ako 415.420 eur na obnovu obecného úradu. Nenávratný finančný príspevok je určený na zníženie energetickej náročnosti a stavebných úprav na obecnom úrade a predstavuje 95 % z celkových oprávnených výdavkov.
viac
04.10.2018
Výzva pre malé projekty otvorená
BSK je od roku 2016 členom Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh s ručením obmedzeným. To 3. septembra 2018 vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok v rámci Fondu malých projektov Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %