Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
18.05.2019 05:25

Mestské lesy Košice symbolicky otvorili cyklotrasu dlhú desať kilometrov


Ilustračné foto, snímka TASR - Michal Svítok


Novú označenú cyklotrasu v sobotu symbolicky otvorili Mestské lesy Košice. Približne desať kilometrov dlhá trasa vedie z mestskej časti Dargovských hrdinov, respektíve z Furče cez Hrašovík a Beniakoviec až na Zelený dvor.


Na otvorení sa v rámci osláv Dňa mesta Košice zúčastnili desiatky ľudí. Pre TASR to za košických mestských lesníkov povedal Miroslav Tököly.       

„Ide o prírastok do siete cyklotrás. Na území Mestských lesov Košice ich tak máme približne 160 kilometrov. V podstate ide o vyznačenie, do lesov nerobíme žiadne ťažké zásahy ako napríklad výrub alebo nové cesty. Využívame tie lesné, existujúce. Snažíme sa ponúknuť úseky, ktoré by odľahčili už veľmi vyťažené trasy,“ povedal s tým, že napríklad ide o promenádny chodník v Lesoparku Furča. „Toto je taká alternatívna trasa, ktorá ho trošku rozširuje, obchádza,“ vysvetlil Tököly.       

Terén je vhodný na horský alebo trekingový bicykel. Povrch trasy je kombinovaný, čiže spevnená lesná cesta, asfaltové verejné komunikácie, zemné lesné a poľné cesty.       

Podľa neho zo skúseností môže povedať, že novovyznačenú trasu ľudia rýchlo radi využijú. „Táto je vhodná aj pre staršie deti a umožní aj rodinnú cyklistiku,“ dodal. Vyjadril tiež nádej, že na prípadné zvýšenie návštevnosti zareagujú i samotné obce, čím by zvýšili svoju návštevnosť a mohli by z toho profitovať obe strany.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.07.2016
V rámci cezhraničného projektu s Ukrajinou obnovia lesopark
Projekt Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér (FORSOC) prinesie Košičanom vynovený lesopark. Slovensko-ukrajinský projekt zastrešuje Národné lesnícke centrum vo Zvolene. Mestské lesy Košice sú jedným z partnerov.
viac
05.04.2017
Do súťaže Zelený objektív sa zapojilo 300 chlapcov a dievčat
Už 16. ročník výstavy s názvom Zelený objektív sa uskutoční v najbližších dňoch v Lesníckom a drevárskom múzeu (LDM) vo Zvolene. Tak ako každý rok aj teraz je súčasťou aktivít zameraných na Apríl – mesiac lesov.
viac
27.04.2017
Cez víkend otvára detská železnica tohtoročnú sezónu
Po zimnom spánku sa prebúdza aj Košická detská historická železnička. Verejná generálka je naplánovaná cez víkend 29. a 30. apríla od 11. do 16. hodiny. Slávnostné otvorenie aj s kovbojským prepadom sa uskutoční v pondelok 1. mája o 9. hodine.
viac
02.05.2017
Projektom FORSOC viac otvárame lesy pre verejnosť
Keďže lesy nepoznajú hranice, práve podpora rozvoja lesnej turistiky ako jedného z nástrojov na zlepšenie slovensko - ukrajinskej cezhraničnej spolupráce je predmetom projektu Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér (FORSOC).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %