Utorok 17.07.2018
Dnes má meniny 
Bohuslav
22°C Bratislava
02.07.2018 05:00

Mesto zrenovuje artézsku studňu v mestskej časti Veča


Ilustračná snímka TASR


Artézska studňa v šalianskej mestskej časti Veča dostane nový vzhľad. Studňu, ktorá bola vybudovaná pred viac ako sto rokmi, sa radnica rozhodla v priebehu leta skrášliť.


Ako informovala Erika Kollerová z mestského úradu, rekonštrukciou má prejsť vodná nádrž, do ktorej vyteká voda. „Artézska studňa už má svoje roky, čo je vidieť aj na malom bazéne, do ktorého táto vzácna voda tečie. Ten sa obloží mozaikou, ktorá bude zvonka bledšia a zvnútra tmavšia. Odpíli a vymení sa aj rúra, cez ktorú tečie voda do bazéna s rybičkami,“ uviedol vedúci oddelenia stratégie a komunálnych činností na mestskom úrade František Čibrik.       

Ako doplnil, práce sa budú realizovať počas letných prázdnin. „Ľudia sa k vode z artézskej studne dostanú aj počas rekonštrukcie, pretože mesto pripraví provizórne miesto na odber,“ doplnil Čibrik.      

V Šali je celkovo sedem artézskych studní. Okrem mestskej časti Veča sa nachádzajú aj na Námestí sv. Trojice a na uliciach Horná, Hviezdoslavova, Vlčanská, Dolná a Záhradnícka.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.04.2016
Dom ľudového bývania v Šali pripravil výstavu prác M. Dankovej a P. Súdorovej
Košíky z prútia a pedigu, drevorezbu, úžitkové i dekoračné predmety zhotovené z drôtu a keramiky predstaví výstava Univerzita tretieho veku – remeslá v priestoroch Domu ľudového bývania v Šali.
viac
02.11.2016
Mestá v Nitrianskom kraji poplatok za rozvoj nezavádzajú
Zákon o miestnom poplatku za rozvoj nenašiel v Nitrianskom kraji priaznivcov. Poplatok za rozvoj sa jednotlivé mestá rozhodli nezavádzať. Krajské mesto Nitra podľa vyjadrenia z odboru daní a poplatkov momentálne neplánuje zavedenie poplatku za rozvoj.
viac
27.02.2017
Šaľa vyčlenila 5000 eur na projekty, ktoré navrhnú samotní občania
Mestské zastupiteľstvo v Šali schválilo pre rok 2017 výdavky vo výške 5000 eur na projekty, ktoré si spracujú samotní obyvatelia mesta. Svoje návrhy môžu skupiny obyvateľov i jednotlivci doručiť buď prostredníctvom pošty, alebo do podateľne  Mestského úradu v Šali do konca mája tohto roka.
viac
03.10.2017
V Šali pribudne sedem nových bezpečnostných kamier
V mestskej časti Veča v Šali pribudne sedem nových bezpečnostných kamier. Mesto na ne získalo 10 000 eur z Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.47 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.35 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %