Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-6°C Bratislava
02.05.2018 12:44

Mesto získalo 800-tis.eur na revitalizáciu frekventovaného vnútrobloku


Ilustračná snímka: mesto Zvolen


Mestu Zvolen sa podarilo získať financie na projekt veľkej rekonštrukcie tzv. vnútrobloku, časti mesta medzi ulicami Hrnčiarska, J. Kozáčeka a Bystrický rad.


Zvolen sa totiž v minulom roku zapojil so svojím projektom do výzvy Ministerstva pôdohospodárstva SR Integrovaný regionálny operačný program (IROP) na zlepšenie kvality života v regiónoch s dôrazom na životné prostredie a bol úspešný.  

 „Vďaka financiám z externých zdrojov sa môžeme pustiť aj do ambicióznych projektov, medzi ktoré patrí aj tento. Spolu s rekonštrukciou materskej školy a školského dvora na Hrnčiarskej ulici postupne vznikne v centre mesta príťažlivá lokalita pre tamojších obyvateľov aj širšiu verejnosť,“ uviedla primátorka Lenka Balkovičová.       

Zo sumy okolo 800-tis. eur (z čoho tvorí spolufinancovanie päť percent) by magistrát chcel zrekonštruovať všetky tri ulice a priestor medzi nimi. „Riešenie ulice Bystrický rad sme prediskutovali s občanmi a rozhodli sme sa robiť len prvú etapu rekonštrukcie. V rámci nej plánujeme vybudovať nové prístupové chodníky k detskému ihrisku a objektom školy, ako aj potrebnú rampu pre imobilných k zadnému vchodu do školy,“ povedal hlavný architekt mesta Peter Kašša.     

„Na Hrnčiarskej ulici medzi školou a škôlkou dôjde k výmene povrchov za priepustné, bude doplnený mobiliár o lavičky, fontánky na pitie, kvetináče, odpadkové koše, stojany na bicykle a mnohé ďalšie,“ vysvetľuje ďalej Kašša. Podľa neho tak vznikne na Hrnčiarskej ulici, ktorá je hojne využívaná obyvateľmi panelových domov, deťmi, ale aj ľuďmi prechádzajúcimi na železničnú stanicu, atraktívny verejný priestor.       

„Na ulici Bystrický rad budú zase osadené parkové lavičky, ktoré budú umiestnené v priestoroch s altánkom, detským pieskoviskom a fitnes stanoviskom. Rozšírené bude detské ihrisko o ďalšie prvky, pribudnú aj prvky pre väčšie deti a dospelých. Upravené bude aj ihrisko na Kozáčekovej ulici,“ dodáva. Zároveň upozorňuje občanov, že v prvej fáze projektu budú realizované aj nevyhnutné búracie práce, ktoré načas skomplikujú ich život, ale v ďalšej fáze budú zeleň aj všetky pevné plochy obnovené a doplnené o nové prvky.       

Celý projekt je rozvrhnutý na 18 mesiacov, aktuálne sa pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.09.2016
Zvolen chce vybavovať občanov efektívnejšie a byť voči nim transparentný
Mesto Zvolen ako jedna z mála slovenských samospráv získalo certifikát kvality a transparentnosti. Udelila mu ho po pol roka trvajúcom procese príprav nezávislá audítorská spoločnosť QSCert.
viac
21.10.2016
Bratislava má ambíciu stať sa sprostredkovateľským orgánom pre IROP
Hlavné mesto SR Bratislava pristúpi k podpisu zmluvy o vykonávaní časti úloh riadiaceho orgánu (ďalej RO) cez mestský sprostredkovateľský orgán (ďalej SORO) podľa §7 zákona o Európskych štrukturálnych a investičných fondoch.
viac
13.04.2017
V roku 2017 ožije ďalších 23 zelených oáz po celom Slovensku
Revitalizácia parku, obnova náučného chodníka, vytvorenie komunitnej záhrady a ďalšie ekologické projekty sa zrealizujú vďaka grantovému programu Zelené oázy. V 11. ročníku, ktorý vyhlásila Nadácia Ekopolis a spoločnosť SLOVNAFT, a. s., získalo podporu 23 projektov v celkovej výške 56 000 eur.
viac
16.09.2018
V Trenčíne zrevitalizujú átrium pod Mestskou vežou
Trenčín uspel v 4. kole výzvy na Zeleň a dostane peniaze z eurofondov na revitalizáciu átria pod Mestskou vežou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %