Nedeľa 21.07.2019
Dnes má meniny 
Daniel
°C
19.03.2019 10:55

Mesto umiestňuje informačné tabule na miestach, kde bude rúbať zeleň


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Mesto Bratislava musí realizovať výrub na viacerých miestach. Týka sa aj 34 drevín v havarijnom stave na Vajnorskej ulici. Pri týchto stromoch hrozí totiž bezprostredné riziko zlomu niektorých ich častí alebo vývrat.


Samospráva zároveň informuje o tom, že umiestňuje informačné tabule pre verejnosť na miestach, kde sa bude zeleň rúbať.       

V marci sa podľa primátora Bratislavy Matúša Valla vo zvýšenej miere realizujú výruby drevín. "Je to pre každého, aj pre nás na magistráte, veľmi citlivá vec. Preto sme sa rozhodli o každom takomto výrube verejnosť podrobne informovať. Zriadili sme samostatnú podstránku, kde zverejňujeme všetky informácie týkajúce sa úkonov spojených so správou zelene, a tiež umiestňujeme informačné tabule na miestach, kde plánujeme daný výrub vykonať," napísal na sociálnej sieti primátor.       

Verejnosť podľa neho musí vedieť, prečo sa výrub robí, a musí mať aj informáciu o náhradnej výsadbe. Mesto deklaruje, že realizuje sériu opatrení na odborné ošetrenie a obnovu drevín v meste. Okrem Vajnorskej môže informačné tabule verejnosť nájsť aj v Devínskej Novej Vsi či na Námestí slobody. Na plochách po vyrúbaných drevinách plánuje samospráva vysadiť počas jesene iné vzrastlé plnohodnotné dreviny.       

Odborný posudok a bližšie informácie k výrubu nájdu obyvatelia na webovej stránke hlavného mesta, konkrétne na https://www.bratislava.sk/sk/mestska-zelen. Kontaktovať môžu aj priamo splnomocnenca primátora pre zeleň a životné prostredie Andreja Kovarika mailom na andrej.kovarik@bratislava.sk alebo telefonicky na 0910 942 266.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.09.2015
Mesto vyčlenilo takmer 180-tisíc eur pre zelenšiu Bratislavu
V porovnaní s minulým rokom ide o výraznejšiu výsadbu novej zelene. V Bratislave sa tak už na jeseň budú vysádzať stromy, kry a trvalky.
viac
28.04.2016
Starostlivosti o mestskú zeleň by mal pomôcť zelený balíček opatrení
Ide o systém opatrení na komplexnú a efektívnu starostlivosť o stromy a zeleň v Bratislave, ktorý samospráva spúšťa s okamžitou platnosťou.
viac
04.10.2016
Dobrovoľní online mentori pomôžu deťom z rómskych osád
Na podporu vzdelávania a napredovania detí z rómskych osád spustila organizácia ETP Slovensko webovú stránku online mentoringu www.schopnedeti.sk, ktorá je prístupná od 1. októbra.
viac
27.08.2017
Letnú kampaň na podporu turizmu videli v zahraničí milióny ľudí
Letnú reklamnú kampaň, ktorá v zahraničí predstavila Bratislavu ako atraktívnu turistickú destináciu, zaregistrovalo niekoľko miliónov ľudí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %