Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
05.03.2018 06:41

Mesto Senec pripravuje v marci a apríli jarné upratovanie


Ilustračná snímka


Mesto Senec aj tento rok organizuje jarné upratovanie. Uskutoční sa v sobotu 17. marca, resp. na Slnečných jazerách 6. až 8. apríla. Samospráva o tom informuje na portáli senec.sk.


 „Odpady s obsahom škodlivých látok budú môcť Senčania uložiť do kontajnera v areáli Mestskej polície na adrese Kalinčiakova 19 od 5. do 23. marca. Zber bioodpadov zo zberných hnedých nádob začína 20. marca s týždenným intervalom vývozu vždy v utorok," uvádza web.       

Jarný zvoz orezov stromov bude podľa neho prebiehať od 5. do 6. a od 19. do 20. marca. Konáre a haluzovina musia byť narezané na dĺžku do 1,5 m a zviazané, aby bola s nimi ľahšia manipulácia. Zber bude prebiehať traktorom spred rodinných domov.       

Mesto v tejto súvislosti pre lepšiu orientáciu občanov v pojmoch pridáva výber z platného všeobecne záväzného nariadenia, ktoré špecifikuje rôzne druhy odpadov. "Objemným odpadom sa rozumejú komunálne odpady, ktoré kvôli ich rozmerom nie je možné uložiť do bežných zberných nádob na zmesový komunálny odpad," informuje samospráva, ktorá súčasne vymenúva odpady z domácností s obsahom škodlivých látok a popisuje spôsob, akým ich odovzdať.       

Všetky informácie o pripravovanom jarnom upratovaní nájde verejnosť na webe senec.sk.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.03.2016
Jarné upratovanie – ako bude prebiehať v mestských častiach Bratislavy?
S jarou prichádza aj čas zveľaďovania. Životné prostredie si zaslúži odbremenenie od odpadkov a predmetov, ktoré sú nežiaduce. Práve na jar sa v mnohých mestách organizuje veľké jarné upratovanie, do ktorého sa zapája množstvo ľudí.
viac
07.04.2016
Jarné upratovanie začína – v Trebišove pristavia veľkoobjemové kontajnery
Po zime je potrebné prostredie okolo seba poupratovať. Jarné upratovanie sa v týchto dňoch koná v mnohých mestách Slovenska, medzi ktoré patrí aj mesto Trebišov, v ktorom sa upratovanie zaháji 8. apríla 2016.
viac
15.03.2017
Handlová plánuje čistenie mesta po zimnej údržbe aj jarné upratovanie
Mesto Handlová so spoločnosťou Hater – Handlová spol. s r. o. (správa mestkých komunikácií) vypracovali harmonogram čistenia mestských častí po zimnej údržbe. Samospráva pripravuje jarné upratovanie.
viac
30.03.2017
Za jarné upratovanie môžu Handlovčania vyhrať zeleň
Handlovská samospráva pripravuje jarné upratovanie mesta pod názvom V Handlovej kvitnú kvety, nie smeti. Za najaktívnejší prístup pri čistení verejných priestranstiev, ktoré sa bude konať od 1. do 13. apríla, obyvateľov i odmení, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %