Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
25.10.2016 10:40

Mesto sa zapojí do budovania siete cyklopožičovní v pohraničí


Ilustračná snímka: (int.).


V Nových Zámkoch by mali v budúcom roku pribudnúť dve cyklopožičovne. Nové cyklopožičovne by mali vzniknúť v rámci projektu Bikesharing – vybudovanie siete cyklopožičovní, do ktorého sa chce mesto Nové Zámky zapojiť v spolupráci s Európskym zoskupením územnej spolupráce Pons Danubii.


Spoluúčasť mesta na projekte odsúhlasili mestskí poslanci na svojom zasadnutí v piatok 21. októbra.      

Európske zoskupenie územnej spolupráce je žiadateľom nenávratného finančného príspevku zo strany Úradu vlády Maďarska ako Riadiaceho orgánu v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky ako Národným orgánom v Slovenskej republike. Hlavným cieľom projektu je posilnenie cezhraničnej mobility, zlepšenie cezhraničných dopravných služieb a v neposlednom rade posilnenie zdravia obyvateľstva a šetrenie životného prostredia.      

Projektový zámer predpokladá vybudovanie siete cyklopožičovní v ôsmich mestách nachádzajúcich sa v slovensko-maďarskom pohraničnom území. Celkovo by v nich malo vzniknúť 15 požičovní bicyklov. V Nových Zámkoch sa plánujú požičovne vybudovať pred železničnou stanicou a na Hlavnom námestí. Mestské pozemky za účelom vytvorenia cyklopožičovní s celkovou rozlohou 98 štvorcových metrov prenajme mesto združeniu Pons Danubii za ročné nájomné v celkovej výške 392 eur. Mesto nebude musieť na realizáciu projektu vynaložiť žiadne investičné náklady.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.03.2017
Eurofondy oživia ďalšiu časť bohatej histórie župy
V rámci programu európskych projektov slovensko-poľskej spolupráce schválil monitorovací výbor INTERREG štyri podané žiadosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
10.01.2018
Nové Zámky sa zapoja do projektu budovania cyklotrás
Mesto Nové Zámky sa zapojí do projektu s názvom KOMBI, ktorého cieľom je vybudovanie siete cyklotrás v slovensko-maďarskom pohraničí. Hlavným partnerom projektu je Európske zoskupenie územnej spolupráce (EZÚS) Pons Danubii.
viac
06.04.2019
Na projekty spolupráce s Maďarskom môžu samosprávy či školy získať 50-tis eur.
Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie môžu žiadať o finančný príspevok pre malé projekty v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko 2014 - 2020. Výzvu na predkladanie žiadostí vyhlásilo Európske zoskupenie územnej spolupráce Via Carpatia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %