Pondelok 18.02.2019
Dnes má meniny 
Jaromír
0°C Bratislava
30.09.2018 09:50

Mesto postupne opravuje všetky zastávky MHD


Ilustračná snímka.


Mesto Stará Ľubovňa v týchto dňoch končí komplexnú rekonštrukciu zastávok tamojšej mestskej hromadnej dopravy (MHD).


 „Tie sa dočkali výraznej zmeny, ktorá zabezpečí verejnosti nielen adekvátny priestor pri využívaní služieb mestskej dopravy, svojím príjemným a jednoduchým vzhľadom tiež prispeje k vytvoreniu krajšieho prostredia mesta,“ konštatoval prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni Aleš Solár.       

Rekonštrukcia odštartovala ešte počas letných mesiacov, kedy je intenzita vyťaženia autobusov MHD o čosi nižšia, ako počas školského roka. Jednotlivé práce prebiehali postupne, aby boli zastávky verejnosti plne k dispozícii. „Rekonštrukcia zahŕňala ošetrenie a nový náter konštrukcie zastávok, doplnenie chýbajúcich konzol a nových sedacích častí lavičiek zo smrekových hranolov, taktiež osadenie zadných stien z pozinkovaného profilovaného plechu. Bočné steny zastávok sú tvorené z komôrkových polykarbonátových dosiek, ktoré prispejú k ich prirodzenému presvetleniu. Pribudli tu aj grafické označenia jednotlivých zastávok a polepy s erbom mesta Stará Ľubovňa," informuje architekt Patrik Kasperkevič, ktorý sa podieľal na návrhu prevedenia zastávok MHD.       

V rôznych lokalitách mesta Stará Ľubovňa je umiestnených spolu desať stanovíšť MHD. Vzhľadom na ich nevyhovujúci stav, z dôvodu opotrebovania či poškodenia vandalmi, radnica pristúpila k ich obnove. „Tej však predchádzalo vypovedanie nájomnej zmluvy so súkromnou spoločnosťou, ktorá mala zastávky MHD v dlhodobom prenájme. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavovali 3400 eur a zahŕňali len nákup potrebného materiálu. Jednotlivé práce sa vykonávali svojpomocne, pracovníkmi mesta zamestnaných prostredníctvom národných projektov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré sú zamerané na podporu zamestnávania," doplnil primátor Starej Ľubovne Ľuboš Tomko.       

Samospráva v podobných aktivitách plánuje v nasledujúcich mesiacoch pokračovať, a to doplnením nových grafikonov spojov MHD. Tie v spolupráci s občanmi majú priniesť ich zefektívnenie a zosúladenie so spojmi železničnej a autobusovej dopravy.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.08.2017
Štúrovo vlani uhradilo náklady za MHD vo výške viac ako 50 000 eur
Mesto Štúrovo v okrese Nové Zámky krylo z mestského rozpočtu náklady na mestskú hromadnú dopravu za rok 2016 vo výške 50 700 eur.
viac
09.01.2018
V Senici pribudne ďalších 11 zrekonštruovaných autobusových zastávok
Mesto Senica bude aj v roku 2018 pokračovať v modernizácii zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). V minulom roku modernizovalo 12 a v tomto roku bude vynovených ďalších 11 zastávok.
viac
26.01.2018
Sídlisko Západ v Starej Ľubovni čaká revitalizácia vnútroblokových priestorov
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ako Riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program, v pondelok 22. januára 2018 doručilo Mestu Stará Ľubovňa Rozhodnutie o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 640 609,27 eur.
viac
13.03.2018
Stará Ľubovňa plánuje rekonštruovať ďalšiu dôležitú križovatku
V utorok 6. marca 2018 sa v rámci zasadnutia Komisie výstavby, regionálneho rozvoja a životného prostredia, pôsobiacej pri Mestskom zastupiteľstve v Starej Ľubovni, opäť otvorila otázka dopravnej situácie v meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %