Nedeľa 21.07.2019
Dnes má meniny 
Daniel
°C
24.02.2017 12:36

Mesto poskytuje príležitosť talentovaným ľuďom


Seminár na tému Kultúrno-kreatívny priemysle v Žiline.


V Žiline sa konal seminár na podporu kultúrno-kreatívnej tvorby, na ktorom sa prezentovali aktivity podnikania a budovania start-up komunity v meste. V súčasnosti prebiehajú prípravy na otvorenie Kreatívneho centra. Pripravuje sa projekt, o ktorom môžete rozhodnúť aj Vy!


Dňa 21. februára 2017 sa za podpory mesta Žilina konal seminár zameraný na kultúrno-kreatívnu tvorbu. Zúčastnil sa ho aj štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Konrád Rigó. Počas seminára Anna Závodská prezentovala aktivity, ktoré sa v súčasnosti realizujú v našom meste. Poukázala na ďalšie možnosti podpory podnikania a budovania start-up komunity. Výsledkom projektu bude otvorenie žilinského Kreatívneho centra. Samotným cieľom je podpora talentovaných ľudí z nášho regiónu, ktorí pôsobia v kultúrno-kreatívnom priemysle.

Centrum bude poskytovať priestory pre kreatívnu tvorbu. V pláne je doň umiestniť technológie pre návrhy a výrobu prototypov. Pripravené budú profesionálne služby zamerané na podporu a rozvoj kultúrno-kreatívnej tvorby a akceleráciu podnikania. O tom, čo bude jeho ďalšou súčasťou, môžete rozhodnúť aj Vy, a to:

- prostredníctvom webu www.kreativnazilina.sk, na ktorom bude kontaktný formulár,

- prostredníctvom sociálnych sietí (https://www.facebook.com/events/1354767824566536/),

- osobným stretnutím so spracovateľmi (Ing. Michal Janovčík, PhD., janovcik@inovitum.sk alebo za mesto Žilina Mgr. Ingrid Dolníková, ingrid.dolnikova@zilina.sk),

- vyplnením stručného dotazníkového prieskumu (vyplnenie trvá 2 – 5 minút), link na dotazníkový prieskum: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScpvyH-TUDi-duYAdYqnQ2DM5TA42ps0_S6FIrT8jH68COLpw/viewform?c=0&w=1

 

Na záver seminára Michal Janovčík odprezentoval koncept Kreatívneho centra Žilina, po ktorom nasledovala diskusia súvisiaca najmä s konkrétnymi službami a programami, ktoré bude kreatívne centrum poskytovať širokej kultúrno-kreatívnej komunite.

Bližšie informácie nájdete na http://kreativnazilina.sk/zapojte-sa-do-projektu/.

 

Autor: (Pavol ČORBA, hovorca mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.01.2017
Projekt EHMK má v Košiciach úspešné pokračovanie
Projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 (EHMK) v Košiciach na rozdiel od viacerých iných európskych miest, ktoré boli nositeľmi tohto prestížneho titulu (napr. Marseille alebo Pécs), stále žije. A nielen to...
viac
10.04.2017
Prihláste sa do súťaže „Do práce na bicykli“
Po úspešnom priebe­hu posledných troch ročníkov celonárod­nej kampane „Do práce na bicykli“ sa jej autori rozhodli po­kračovať aj v tomto roku.
viac
08.11.2017
Mesto Žilina ocenilo významné osobnosti za rok 2016
Na mestskej radnici si z rúk primátora Igora Chomu prevzali ocenenia osobnosti mesta Žilina za rok 2016. Vedenie mesta si chce aj takýmto spôsobom uctiť svojich občanov, ktorí pôsobia v Žiline alebo nejakým spôsobom zviditeľnili Žilinu vo svete.
viac
18.01.2018
Samospráva chce ľudí informovať cez sms-ky
Mesto Zlaté Moravce má v pláne zaviesť nový informačný systém prostredníctvom sms správ a emailov. Ľudia by tak mohli cez svoje mobilné telefóny a počítače dostávať vždy včas všetky dôležité oznamy i kultúrne pozvánky. Samospráva už odoslala prvé skúšobné správy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %