Pondelok 19.02.2018
Dnes má meniny 
Vlasta
-0.6°C Bratislava
08.02.2018 11:21

Mesto modernizuje trhovisko, pribudne nové zastrešenie


Ilustračná snímka.


V januári tohto roka sa začala rekonštrukcia tržnice v Nových Zámkoch. Realizuje ju Brantner, s. r. o., dcérska spoločnosť rakúskej firmy Brantner Walter, G.m.b.H. a mesta Nové Zámky. Rekonštrukcia by mala byť ukončená do apríla tohto roka a vyžiada si investíciu niekoľko stotisíc eur.


 Dočasná prevádzka trhoviska v obmedzenom režime je presunutá do areálu amfiteátra a na parkovisko pred trhoviskom.      

 O potrebe modernizácie tržnice hovorili zástupcovia mesta už viac ako desať rokov. Podľa primátora Otokara Kleina zámer brzdili financie. Mesto plánovalo získať peniaze na modernizáciu z fondov, to sa však nepodarilo. "Vlani sme sa dohodli s rakúskym vedením firmy, že zrealizujú modernizáciu z vlastných zdrojov," povedal primátor.

Investor sa rozhodoval medzi viacerými alternatívami riešenia modernizácie tržnice. V prvej časti rekonštrukcie bude odkanalizovaná plocha trhoviska a položený nový asfalt. Hlavný predajný priestor bude zastrešený, čo vítajú najmä predajcovia. Rozšíriť by sa malo aj parkovisko pri tržnici. Podľa primátora plánuje mesto v budúcnosti využívať priestor trhoviska nielen na každodenný predaj v tržnici, ale aj na organizovanie rôznych trhov či ďalších podujatí.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2016
Nové Zámky od septembra zastavia vývoz komunálneho odpadu neplatičom
Takmer milión eur dlhovali ku koncu minulého roka občania a podnikatelia mestu Nové Zámky za vývoz komunálneho odpadu.
viac
18.07.2016
Na výrobu nových povrchov chodníkov využívajú starý asfalt
Mesto Nové Zámky chce do jesene kompletne zrekonštruovať 20 úsekov chodníkov. Rekonštrukcia bude doteraz najrozsiahlejšou opravou chodníkov, ktorú mesto v posledných rokoch urobilo.
viac
25.10.2016
Mesto sa zapojí do budovania siete cyklopožičovní v pohraničí
V Nových Zámkoch by mali v budúcom roku pribudnúť dve cyklopožičovne. Nové cyklopožičovne by mali vzniknúť v rámci projektu Bikesharing – vybudovanie siete cyklopožičovní, do ktorého sa chce mesto Nové Zámky zapojiť v spolupráci s Európskym zoskupením územnej spolupráce Pons Danubii.
viac
13.01.2018
Snina bude aj v tomto roku rekonštruovať osvetlenie
Sninská samospráva bude aj v tomto roku investovať do rekonštrukcie osvetlenia v meste. Týkať sa má ulíc Vihorlatská a Budovateľská. Zákazku bude realizovať spoločnosť Verejnoprospešné služby Snina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %