Nedeľa 21.07.2019
Dnes má meniny 
Daniel
°C
19.03.2019 11:10

Mesto bude prevádzkovať verejné toalety


MsÚ Liptovský Hrádok


Na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadia verejné toalety. Prevádzkovateľom bude mesto.


Podľa informácií z oficiálnej webovej stránky mesta budú toalety k dispozícii 24 hodín, sedem dní v týždni. Vyrieši sa tak problém, na ktorý dlhodobo poukazovala nielen verejnosť, ale tiež poslanci mestského zastupiteľstva. „Investíciu aktuálne pripravujeme po nevyhnutnej projektovej fáze. Následne sa zrealizuje prieskum trhu, keďže pôjde o zákazku s nízkou hodnotou. Potom sa bude môcť pristúpiť k samotným stavebným úpravám,“ priblížila vedúca odboru výstavby, životného prostredia a dopravy MsÚ v Liptovskom Hrádku Zuzana Strapoňová.       

Primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger poukázal, že náklady na prevádzku budú v podstate minimálne. O čistotu sa bude starať upratovačka v rámci mestského úradu. "Blízkosť mestskej polície i pripravovaný dohľad kamerového systému majú zabrániť vandalizmu či neoprávnenému zdržiavaniu osôb,“ doplnil.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.05.2016
V Bratislave plánujú umiestniť verejné chladničky
Umiestnenie chladničiek v hlavnom meste plánuje občianske združenie (OZ) Free Food, ktoré chce týmto spôsobom upozorniť a prispieť k zmierneniu problému plytvania potravinami.
viac
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
23.03.2017
Bratislave hrozí úbytok turistov
Staré Mesto plánuje už na najbližšom zastupiteľstve prijať nové všeobecne záväzné nariadenie o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti, ktoré výrazne skráti záverečné hodiny nočných prevádzok typu nočný bar, diskotéka či klub.
viac
09.08.2018
Počet volebných obvodov v meste klesol zo siedmich na dva
V novembrových komunálnych voľbách už obyvatelia Liptovského Hrádku nebudú voliť v siedmich obvodoch, ale len v dvoch. Doterajší počet mestských poslancov v množstve 13 zostáva zachovaný.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %