Nedeľa 09.12.2018
Dnes má meniny 
Izabela
8°C Bratislava
05.03.2018 05:41

Mesto akvapark nepostaví, bude hľadať priestor na novú plaveckú halu


Nitra - ilustračná snímka


Nový akvapark, o ktorom sa v Nitre diskutuje už dlhé roky, sa napokon stavať nebude. Nezrealizuje sa ani prestavba súčasného letného kúpaliska na rekreačné zariadenie s celoročnou prevádzkou. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom marcovom rokovaní.


Zastupiteľstvo malo rozhodnúť o tom, či prestavbu letného kúpaliska na Sihoti podľa vypracovaných ideových zámerov vykoná mesto vlastnými silami, formou verejno-súkromného partnerstva, alebo od realizácie upustí. Mestský parlament napokon odsúhlasil návrh poslanca Jána Grešša.       

Ten navrhol, aby magistrát namiesto takmer 15-miliónovej investície pripravil podklady na modernizáciu existujúcich rekreačných zariadení a hľadal lokalitu na výstavbu novej mestskej plaveckej haly. „Postaviť akvapark formou mestskej investície na mieste súčasného kúpaliska, ktoré je na pozemkoch, ktoré nevlastníme, sa mi zdá byť úplne nereálne. Myslím, že by sme sa mali sústrediť na náš majetok, ktorý máme, ktorý je využívaný, ktorý je v obľube, ale je možno trošku zastaraný. Mali by sme doňho zainvestovať tie peniaze, o ktorých hovoríme a rozmýšľať, ako rozšíriť možnosti plávania v meste, ale celoročného, nie len v lete,“ skonštatoval Greššo.       

Podľa jeho schváleného návrhu má odbor investičnej výstavby pripraviť revitalizáciu Mestského kúpeľa v Nitre. „S cieľom modernizácie bazénovej a technologickej časti a s prípadným rozšírením bazénového priestoru aj o detské bazénové prvky. Má tiež spracovať projektovú prípravu pre modernizáciu letného kúpaliska na Sihoti s cieľom modernizácie bazénovej a technologickej časti a ostatných exteriérových a interiérových priestorov kúpaliska, vrátane návrhu na realizáciu s možnosťou etapizácie,“ konštatuje sa v uznesení mestského zastupiteľstva. Okrem toho má mesto nájsť aj vhodnú lokalitu, v ktorej by bolo možné postaviť novú plaveckú halu.       

O výstavbe akvaparku či rekreačného zariadenia s celoročnou prevádzkou na mieste súčasného letného kúpaliska na Sihoti sa v Nitre hovorí už dlho. Podľa pôvodných plánov sa mal projekt realizovať pomocou verejno-súkromného partnerstva. „Dokonca sme už mali aj konkrétneho partnera. Objavili sa však pochybnosti a možné problémy pri ošetrení majetkových a finančných vzťahov. Vtedy sa schválila alternatíva, že pôjdeme cestou vlastnej investičnej akcie,“ vysvetlil prednosta mestského úradu Igor Kršiak.       

Ako pripomenul, náklady na komplexnú prestavbu kúpaliska sú pomerne vysoké a mesto ich k dispozícii nemá. „Vzhľadom na to, že máme záujem investovať aj do iných akcií, z hľadiska dlhovej služby mesta nie je takáto investícia reálna,“ dodal Kršiak.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
11.04.2016
V Nitre modernizujú onkológiu. Dôvodom je nárast počtu pacientov
Oddelenia rádioterapie a klinickej onkológie v nitrianskej fakultnej nemocnici prechádza rekonštrukciou. Spodná časť pavilónu sa opravuje a modernizuje. S prácami sa začalo v marci, ukončené majú byť v priebehu júna.
viac
14.06.2016
Na trnavské kúpalisko budú mať seniori vstup zadarmo
Seniori bezplatne a deti do šesť rokov za nižšiu sumu ako vlani budú mať vstup túto letnú sezónu na kúpalisko v Kamennom mlyne v Trnave.
viac
31.08.2016
V areáli pri mestskej plavárni začali stavať letné kúpalisko
Mesto Čadca začalo v polovici augusta stavať v areáli pri mestskej plavárni letné kúpalisko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %