Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
6°C Bratislava
30.03.2017 11:50

Meskáčik medzi sluchovo postihnutými


Snímka zdroj: (presov.sk).


Prešovskí mestskí policajti získali zaujímavú skúsenosť. V rámci projektu Meskáčik pomáha totiž zavítali medzi sluchovo postihnuté deti.


Mestskí policajti prišli medzi deti, ktoré navštevujú Spojenú školu Pavla Sabanoša internátnu v Prešove. „Meskáčik doniesol so sebou mobilné dopravné ihrisko a malým žiakom vysvetlil, ako sa majú správať v cestnej premávke,“ uviedol prešovský mestský policajt Slavomír Pavelka. Netajil pritom, že v tejto škole mala preventívna činnosť zvláštnejší charakter: „Medzi účastníkmi boli aj sluchovo postihnuté deti, ktoré to majú v cestnej premávke oveľa ťažšie, ako počujúci. Aj pre nás mestských policajtov to bola zaujímavá skúsenosť a deti nás naučili niektoré znaky posunkovej reči.“

Deti si na netradičnej vyučovacej hodine vyskúšali mobilné dopravné ihrisko, jazdu zručnosti a aj okuliare simulujúce požitie alkoholických nápojov. „Podľa úsmevov detí sme vedeli, že majú radosť a takáto aktivita ich baví,“ dodal tento preventivar.      

Projekt Mestskej polície v Prešove „Meskáčik pomáha“ bol spracovaný okrem iného aj na pomoc školským zariadeniam pri získavaní základných návykov v cestnej premávke u detí predškolského veku a žiakov I. stupňa základných škôl. Finančne bol podporený Ministerstvom vnútra SR.  

 

Autor: (mig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2016
Slovenskí škôlkari „maľujú rozprávky“
Projekt Eurorozprávky iniciovali prešovské učiteľky. Škôlkari výtvarne spracovávajú rozprávky európskych krajín.
viac
04.10.2016
Dobrovoľní online mentori pomôžu deťom z rómskych osád
Na podporu vzdelávania a napredovania detí z rómskych osád spustila organizácia ETP Slovensko webovú stránku online mentoringu www.schopnedeti.sk, ktorá je prístupná od 1. októbra.
viac
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
08.03.2018
ZáchranáRik učí deti ako sa správať v krízových situáciách
Náučno-preventívny projekt ponúka videá a brožúrku, v ktorých sa hlavní detskí hrdinovia stretávajú s nástrahami súčasného života.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %