Štvrtok 16.08.2018
Dnes má meniny 
Leonard
23°C Bratislava
30.03.2017 11:50

Meskáčik medzi sluchovo postihnutými


Snímka zdroj: (presov.sk).


Prešovskí mestskí policajti získali zaujímavú skúsenosť. V rámci projektu Meskáčik pomáha totiž zavítali medzi sluchovo postihnuté deti.


Mestskí policajti prišli medzi deti, ktoré navštevujú Spojenú školu Pavla Sabanoša internátnu v Prešove. „Meskáčik doniesol so sebou mobilné dopravné ihrisko a malým žiakom vysvetlil, ako sa majú správať v cestnej premávke,“ uviedol prešovský mestský policajt Slavomír Pavelka. Netajil pritom, že v tejto škole mala preventívna činnosť zvláštnejší charakter: „Medzi účastníkmi boli aj sluchovo postihnuté deti, ktoré to majú v cestnej premávke oveľa ťažšie, ako počujúci. Aj pre nás mestských policajtov to bola zaujímavá skúsenosť a deti nás naučili niektoré znaky posunkovej reči.“

Deti si na netradičnej vyučovacej hodine vyskúšali mobilné dopravné ihrisko, jazdu zručnosti a aj okuliare simulujúce požitie alkoholických nápojov. „Podľa úsmevov detí sme vedeli, že majú radosť a takáto aktivita ich baví,“ dodal tento preventivar.      

Projekt Mestskej polície v Prešove „Meskáčik pomáha“ bol spracovaný okrem iného aj na pomoc školským zariadeniam pri získavaní základných návykov v cestnej premávke u detí predškolského veku a žiakov I. stupňa základných škôl. Finančne bol podporený Ministerstvom vnútra SR.  

 

Autor: (mig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2016
Slovenskí škôlkari „maľujú rozprávky“
Projekt Eurorozprávky iniciovali prešovské učiteľky. Škôlkari výtvarne spracovávajú rozprávky európskych krajín.
viac
16.06.2016
Mesto spustilo projekt prevencie násilia na zvieratách
Mesto Bánovce nad Bebravou začalo realizovať projekt zameraný na prevenciu páchania násilia na zvieratách.
viac
04.10.2016
Dobrovoľní online mentori pomôžu deťom z rómskych osád
Na podporu vzdelávania a napredovania detí z rómskych osád spustila organizácia ETP Slovensko webovú stránku online mentoringu www.schopnedeti.sk, ktorá je prístupná od 1. októbra.
viac
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.23 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.94 %