Nedeľa 19.05.2019
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
30.03.2017 11:50

Meskáčik medzi sluchovo postihnutými


Snímka zdroj: (presov.sk).


Prešovskí mestskí policajti získali zaujímavú skúsenosť. V rámci projektu Meskáčik pomáha totiž zavítali medzi sluchovo postihnuté deti.


Mestskí policajti prišli medzi deti, ktoré navštevujú Spojenú školu Pavla Sabanoša internátnu v Prešove. „Meskáčik doniesol so sebou mobilné dopravné ihrisko a malým žiakom vysvetlil, ako sa majú správať v cestnej premávke,“ uviedol prešovský mestský policajt Slavomír Pavelka. Netajil pritom, že v tejto škole mala preventívna činnosť zvláštnejší charakter: „Medzi účastníkmi boli aj sluchovo postihnuté deti, ktoré to majú v cestnej premávke oveľa ťažšie, ako počujúci. Aj pre nás mestských policajtov to bola zaujímavá skúsenosť a deti nás naučili niektoré znaky posunkovej reči.“

Deti si na netradičnej vyučovacej hodine vyskúšali mobilné dopravné ihrisko, jazdu zručnosti a aj okuliare simulujúce požitie alkoholických nápojov. „Podľa úsmevov detí sme vedeli, že majú radosť a takáto aktivita ich baví,“ dodal tento preventivar.      

Projekt Mestskej polície v Prešove „Meskáčik pomáha“ bol spracovaný okrem iného aj na pomoc školským zariadeniam pri získavaní základných návykov v cestnej premávke u detí predškolského veku a žiakov I. stupňa základných škôl. Finančne bol podporený Ministerstvom vnútra SR.  

 

Autor: (mig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2016
Mesto spustilo projekt prevencie násilia na zvieratách
Mesto Bánovce nad Bebravou začalo realizovať projekt zameraný na prevenciu páchania násilia na zvieratách.
viac
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
08.09.2017
Hliadky mestskej polície v blízkosti škôl dohliadajú na bezpečnú premávku
Mesto Žilina v blízkosti školských zariadení posilnilo policajné hliadky, aby dohliadli a zabezpečili plynulosť cestnej premávky, ktorá býva najmä v ranných a poobedných hodinách zhustená.
viac
23.01.2019
Prehľad najdôležitejších zmien v pravidlách cestnej premávky
V súvislosti s novelou zákona o cestnej premávke plánuje rezort vnútra urobiť viaceré zmeny. O tom, ktoré to sú a ako išli do medzirezortného pripomienkového konania, nás informoval tlačový odbor KMV MVSR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %