Štvrtok 17.10.2019
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
06.07.2019 08:25

Medzinárodná cyklotrasa spojí dve krajiny, dva kraje i dva hrady


Ilustračná snímka (tsk)


Medzi mestami Trenčín a Nemšová prebiehajú práce na úseku cyklotrasy v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie, na ktorom trenčianska župa spolupracuje s moravským mestom Brumov–Bylnice.


Na slovenskej strane bude mať unikátna cyklotrasa, ktorá prepojí dve vyhľadávané historické pamiatky, Trenčiansky hrad s hradom v meste Brumov–Bylnice, 24 kilometrov. „Samostatné nové teleso cyklotrasy dosiahne dĺžku 11,4 km, zvyšok povedie po už existujúcich komunikáciách. Jeho trasa sa začína za starým železničným mostom v Trenčíne a vedie popod Zamarovce, Skalku nad Váhom, diaľnicu a končiť bude pri kúpalisku v Nemšovej,“ vysvetlil trenčiansky župan Jaroslav Baška počas kontrolného 17. júna s tým, že v Nemšovej cyklotrasa nadviaže na už existujúci cyklochodník vedúci až po hranicu s Českou republikou.

Práce na cyklotrase sú v súčasnosti v štádiu zemných prác a prebiehajú na prvých 6 kilometroch cyklotrasy. „V tejto časti máme odhumusovanú trasu a súčasne prebiehajú práce aj na dvoch mostných objektoch cez vodné toky Sučanka a Vlára. Počas prác boli identifikované úseky, kde je nevhodné podložie a spolu s investorom a projektantom hľadáme riešenie,“ povedal zástupca zhotoviteľa Jozef Chalupiansky.

Podľa slov župana si TSK nechal vyhotoviť kontrolný posudok zo Žilinskej univerzity, ktorý overí správnosť nameraných hodnôt únosnosti podložia a naznačí ďalší postup pri rozhodovaní. „Ak všetko pôjde dobre, túto stavbu by sme chceli dokončiť na jeseň tohto roka tak, aby cyklistická verejnosť stihla koniec sezóny,“ doplnil župan. Zástupca zhotoviteľa potvrdil, že za priaznivých klimatických podmienok a promptného vyriešenia problému s podložím je reálne tento termín stihnúť.

Autor: (tsk-lk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.11.2017
Banská Bystrica opäť úspešná v získavaní eurofondov
Na vybudovanie jednej zo šiestich plánovaných cyklotrás získalo mesto nenávratný finančný príspevok (NFP) z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 857 870 eur. Päť-percentná finančná spoluúčasť samosprávy predstavuje sumu 45 151 eur.
viac
28.01.2019
Poslanci odobrili financovanie cyklotrasy z N. Mesta nad Váhom do Trenčína
Vážska cyklomagistrála spájajúca Žilinský a Trnavský samosprávny kraj naprieč Trenčianskym samosprávnym krajom sa predĺži o 21 kilometrov v úseku Nové Mesto nad Váhom – Trenčín. Návrh na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok schválilo v pondelok na svojom zasadnutí Zastupiteľstvo TSK.
viac
20.05.2019
Trenčianska župa v tomto roku obnoví turistické značenie na 24 trasách
Vďaka spolupráci medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a Klubom Slovenských turistov (KST) sa aj piaty rok po sebe obnoví turistické značenie a drobná infraštruktúra na turistických trasách až v šiestich okresoch kraja.
viac
19.09.2019
Na cyklotrase Na bicykli po stopách histórie sa pripravuje montáž lávok
S osádzaním dvoch cyklomostov na novovznikajúcej cyklotrase vedúcej z Trenčianskeho hradu až po hranicu s Českou republikou sa začne počas prvých októbrových dní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.68 %