Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
17.07.2018 09:50

Materské školy v meste sú otvorené aj v letných mesiacoch


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Dunajská Streda


Do 27. júla prijmú v troch materských školách (MŠ) v Dunajskej Strede deti, ktoré navštevujú niektorú zo škôlok v zriadení mesta. V auguste budú otvorené dve materské školy. Rodičia nahlásili tento rok do letnej škôlky 250 škôlkarov na mesiac júl a 190 na august.


Dunajskostredská samospráva každoročne pomáha rodičom prevádzkou letných MŠ otvorených počas prázdnin. Ako informovalo mesto na svojej webovej stránke, záujem o letnú škôlku je veľký aj v tomto roku. Do letnej škôlky prijmú iba deti, ktoré v školskom roku 2017/2018 navštevovali niektorú z deviatich materských škôl v zriadení mesta.

Od 9. júla do 27. júla prijmú materské školy deti na Námestí priateľstva, MŠ Eleka Benedeka a MŠ na Széchenyiho ulici. V prvých troch týždňoch augusta sa o deti budú starať MŠ Rybný trh a MŠ na Jesenského ulici. V letnej škôlke sú pre deti zabezpečené triedy s výchovným jazykom maďarským aj slovenským.       

Deti sa snažili zadeliť do tej istej MŠ, ktorú navštevovali celý rok. Učiteľky všetkých deviatich predškolských zariadení si zoberú dvojtýždennú letnú službu. Od 20. augusta budú všetky MŠ v Dunajskej Strede pre upratovanie zatvorené, otvoria sa až 3. septembra.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.03.2016
Mensa bude testovať IQ žiakov i verejnosti v Trnave
Do konca marca môžu školy na území Trnavského kraja prihlásiť svojich nadaných žiakov do krajského kola IQ olympiády.
viac
21.12.2016
Ľudia žijú na ekologický dlh, upozorňuje SAŽP
Ľudia spotrebúvajú viac ako unesie planéta Zem a žijú na ekologický dlh. Pri predstavení jedinečného modelu pre výpočet ekologickej stopy – Ekomerača, na to upozornil Timotej Brenkus zo Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP).
viac
28.06.2017
Rok odpadového zákona priniesol prvé výsledky v podobe lepšieho triedenia
„Komunálny odpad sa dnes na Slovensku triedi, zbiera, zváža, dotrieďuje, recykluje a zhodnocuje,“ konštatuje Hana Nováková, generálna riaditeľka spoločnosti ENVI - PAK.
viac
19.11.2018
Dni otvorených dverí aj tento týždeň
Predposledný novembrový týždeň organizuje Deň otvorených dverí päť stredných župných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Prezentovať sa budú tak gymnazisti, ako aj elektrikári, strojníci, kaderníci, vizážisti, či umelci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %