Pondelok 10.12.2018
Dnes má meniny 
Radúz
3°C Bratislava
12.02.2018 12:27

Lyžiari sa na Šachtičky dostanú bezplatne, začal premávať Ski bus


Ilustračný plagát.


Všetci nadšenci zimných športov sa už od posledného víkendu (10.-11. 2.) môžu odviezť do lyžiarskeho strediska Šachtičky bezplatne. Mesto Banská Bystrica v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu a SAD Zvolen totiž spúšťa testovaciu prevádzku Ski busu.


Premávať bude každú sobotu a nedeľu až do konca februára. Lyžiarov, bežkárov či turistov odvezie priamo pod zjazdovku. TASR o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.       

"Šachtičky sú dostupné pre všetkých nielen svojou polohou, ale aj ponukou rôznych športových aktivít. Verím, že túto službu využijú malí i veľkí lyžiari, milovníci bežkovania a rodiny s deťmi, ktoré sa chcú po nedeľnom obede prejsť a v horskom prostredí načerpať energiu," konštatoval primátor Ján Nosko. Nevylúčil, že v prípade veľkého záujmu bude prevádzka Ski busu pokračovať aj v ďalšom období. Premávať bude z Námestia slobody a z dolnej zastávky na Rudohorskej ulici.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2016
Staňte sa súčasťou podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad 2016
Podujatie je otvorené pre verejné i súkromné parky a záhrady a iné hodnotné plochy zelene zo všetkých krajov Slovenska.
viac
09.11.2016
Na Cyklomoste slobody vyrastie železná opona
Súčasťou šiesteho ročníka Festivalu slobody bude aj Víkend zatvorených hraníc, ktorý spoluorganizuje Bratislavský samosprávny kraj. Na Cyklomoste slobody tak od 18. do 20. novembra bude musieť každý spomaliť a okúsiť tak atmosféru totality.
viac
29.12.2016
Lyžiarov odvezie do Bachledovej doliny nová autobusová linka
Lyžiari cestujúci do Bachledovej doliny v Ždiari v okrese Poprad môžu využívať novú dopravu. Z Kežmarku, Veľkej Lomnice, Starej Lesnej a Tatranskej Kotliny majú k dispozícii skibus.
viac
03.01.2017
Bezplatná doprava s novinkami
Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua busov. Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov a aj nová linka CITY BUS.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.97 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %