Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-5°C Bratislava
14.02.2017 10:08

Liptovský adrenalín


Snímka zdroj: (rl).


Liptov sa pýši jednými z najlepších freeridových svahov, ak nie najlepšími na Slovensku. Aj preto bude záver februára v mikulášskom multikine patriť tomu najlepšiemu adrenalínu vďaka festivalu – Adrenalin Film Festival v Golden Apple Cinema.


Každý koho dobre naladia filmy si môže vychutnať pohľad na freeride lyžovanie a snowboarding svetovej špičky aj naživo a to už začiatkom marca na Jasná Adrenalín CGC 2017.

Liptovskomikulášsky Adrenalin Film Festival od 23. do 24. februára je určený nielen pre fanúšikov extrémnych športov, ale aj pre tých, ktorí by radi objavili niečo nové a pozreli si zaujímavé diela z oblasti športu na plátne v kvalite 4K.

„Snažili sme sa na Liptov priniesť to najlepšie a najaktuálnejšie z tejto oblasti. V programe záujemcovia nájdu jeden z najočakávanejších snowboardových filmov tejto sezóny – The Fourth Phase, dokument o legende snowboardingu Eerovi Ettalovi pod názvom Ender, či film zameraný na ochranu prírody Jumbo Wild,“ povedala výkonná riaditeľka Golden Apple Cinema Magdaléna Sokolová. Festival odvysiela tri dokumenty zo zámorskej produkcie a jeden životopisný dokument z Fínska. Pred každým filmom čaká na divákov žrebovanie lístkov o skipasy do Mekky lyžovania na Slovensku, do Jasnej a pripravená je aj veľká tombola, kde nechýba ani víkendový pobyt, ďalšie skipasy aj vstupy do mikulášskeho akvaparku.

„Aj festival tohto zamerania je peknou pozvánkou na Liptov. Len náš región ponúka v zime adrenalín vďaka skvelým možnostiam na lyžovanie, snowboardovanie, freeride a dokonca aj lietanie vo veternom tuneli či surfovanie na umelej vlne,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptov už čoskoro priláka na adrenalín v multikine, ale aj na ten v prašane so svetovou freeridovou špičkou od 1. do 5. marca 2017 v Jasnej na CGC JASNÁ ADRENALÍN.

 

 

Autor: (ts - rl)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení plesov a festivalov
Cez víkend sa v Bratislave predstaví netradičný Festival iránskych filmov, priestor na osobné stretnutia ponúkne Festival podnikania. Sobotňajšia noc sa bude v Senci a v Plaveckom Štvrtku niesť v plesovom duchu.
viac
04.04.2017
Veľká noc na Liptove
Sviatky jari sú tu už čoskoro a na Liptove si návštevníci môžu užiť na jednom mieste zimnú atmosféru s lyžovačkou aj tropické teplo.
viac
05.04.2017
Za kultúrou v ŽSK vyrazte aj v apríli
Žilinský samosprávny kraj opäť vytvoril bohatý kultúrny program vo všetkých župných regiónoch. Múzeá, galérie, knižnice, divadlá, kultúrne strediská i hvezdáreň v pôsobnosti Žilinskej župy privítajú prvé slnečné dni výberom tých najzaujímavejších podujatí.
viac
25.01.2018
Karneval na svahu
Aj túto zimnú sezónu to na Fačkovskom sedle ožije.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %