Pondelok 22.10.2018
Dnes má meniny 
Sergej
9°C Bratislava
07.06.2018 10:00

Letná kvapka krvi na Úrade TSK


Ilustračný výrez plagátu - pozvánka


Trenčiansky samosprávny kraj pozýva všetkých, ktorí sú ochotní darovať kúsok zo seba samého, na Letnú kvapku krvi, ktorá sa uskutoční v pondelok 11. júna2018 od 8.00 hod. na Úrade TSK. V rovnaký termín sa odber krvi bude konať aj v Nemocnici s poliklinikou (NsP) na Myjave.


Darcovia, ktorí nemajú možnosť prísť v pondelok, môžu darovať krv aj v utorok 12. júna 2018 od 7.00 h v NsP Považská Bystrica a v NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach.

 Už v poradí štvrtý rok po sebe Trenčianska župa pokračuje v úspešnej a milej tradícii darcovstva krvi na Úrade TSK. V spolupráci s Národnou transfúznou službou Trenčín, považskobystrickou, myjavskou a bojnickou nemocnicou župa organizuje v poradí siedmu kvapku krvi s prívlastkom „letná“. Darcovia , ktorí prídu krv darovať priamo na župu, budú mať možnosť zistiť niečo viac aj o svojom zdraví. Zástupcovia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva z Trenčína všetkým návštevníkom odmerajú hladinu cholesterolu i krvný tlak. Počas „župných kvapiek krvi“ sa od roku 2014 podarilo od dobrovoľných darcov získať už viac ako 140 litrov najvzácnejšej tekutiny.

Tešíme sa na Vašu účasť. Vidíme sa v pondelok na v poradí siedmej Kvapke krvi. Ďakujeme za šírenie tejto informácie medzi čo najväčší počet ľudí.

Autor: (ts-tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2016
Tridsiatka študentov zložila skúšku dospelosti na Trenčianskom hrade
Študenti 5. ročníka Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Jilemnického ulici v Trenčíne sa praktickú časť skúšky dospelosti v odbore hotelová akadémia rozhodli zložiť netradičným spôsobom v dobových kostýmoch v historických priestoroch dominanty krajského mesta.
viac
30.11.2016
Open Days Europe Direct 2016 na Úrade TSK
Vo štvrtok 1. decembra 2016 sa v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) v Kongresovej sále bude konať podujatie s názvom Open Days v Europe Direct 2016, ktoré je určené pre študentov stredných škôl z celého Trenčianskeho kraja.
viac
22.01.2018
V tradícii darovania krvi Bystričania pokračujú aj v novom roku
Po úspešnom obnovení tradície darovania krvi v priestoroch Mestského úradu (MsÚ) v apríli 2017, pokračujú v pomáhaní druhým aj v novom roku. Novoročná kvapka krvi premení na odberovú miestnosť už po druhý raz zasadačku č. 250.
viac
28.08.2018
Nezmeškajte poslednú možnosť odviezť sa legendárnou električkou či cyklautobusom
Ak ste náhodou počas leta nestihli, zabudli alebo z iného dôvodu neskúsili jazdu trenčianskou električkou či modrým autobusom s cyklovozíkom máte na to čas do nedele 2. septembra 2018, kedy bude oficiálne ukončená víkendová letná jazda električky i jazdy cykloautobusov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.28 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.07 %