Nedeľa 17.02.2019
Dnes má meniny 
Miloslava
12°C Bratislava
30.07.2018 05:10

Krásnohorské hradné hry s husármi i Petrom Cmorikom


Krásnohorské hradné hry - pozvánka


Rytierske turnaje, šermiarske súboje a maďarskí husári oživia už túto sobotu lúku pod hradom Krásna Hôrka. Tradičný výlet do histórie, ale aj koncert Petra Cmorika, ponúkne návštevníkom ďalšie tohtoročné Top podujatie programu Terra Incognita – Krásnohorské hradné hry.


Tento ročník Krásnohorských hradných hier ponúkne návštevníkom znovu bohatú programovú ponuku. To svoje si v nej nájdu všetky vekové kategórie. Okrem šermiarskych súbojov a rytierskeho turnaja je nachystaný aj lukostrelecký turnaj o krásnohorský červený šíp a tradičné dobýjanie slameného hradu Slamburg. „Dobyť slamený hrad budú môcť aj najmenší rytieri z radov detských návštevníkov. Pre deti bude pripravená tiež detská rytierska dráha, na ktorej dokážu svoje rytierske schopnosti a interaktívnu rozprávku si pre ne prichystal aj Miroslav Kasprzyk- zbojník, zemepán aj šašo v jednej osobe,“ prezrádza výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

„Hlavným lákadlom sú v tomto ročníku maďarskí husári s charakteristickými krátkymi kabátmi previazanými šerpou a vysokými klobúkmi – kalpakmi. Presne takýchto  ich môžeme očakávať aj v Krásnohorskom Podhradí. Atmosféru dní minulých doplní aj dobová kuchyňa, dobové remeslá, sokoliari či čajovňa kráľa Žigmundaa na lúke vyrastie stredoveký vojenský tábor,“ hovorí organizátor Peter Legnár z občianskeho združenia Tri ruže.

O dobovú hudbu a tance sa v sobotu postará skupina Marnatosnaha. Hlavným lákadlom reprezentujúcim už moderné časy bude potom večerný koncert víťaza druhej série televíznej SuperStar Petra Cmorika. Vstupenka na Krásnohorské hradné hry platí v sobotu 4. augusta zároveň ako vstupenka do Mauzólea v Krásnohorskom Podhradí. Tento jedinečný architektonický skvost zvykne byť nazývaný aj slovenský Tádž Mahál. „Je dôležité, aby takéto veľké podujatia fungovali ako pútače a v rámci programu ponúkli návštevníkom aj príležitosť spoznávať turistické atraktivity v bezprostrednom okolí a rozširovať si tak obzory. Mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí je jednou z najvýznamnejších historických budov v našom kraji a možnosť vidieť túto pamiatku počas Krásnohorských hradných hier by určite mal využiť  každý návštevník podujatia,“ pozýva na Gemer predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Dobrou správou je tiež, že z Rožňavy bude na Krásnohorské hradné hry premávať obojsmerne kyvadlová autobusová doprava. Odchody budú v hodinových intervaloch – z autobusovej stanice v Rožňave od 9:30 do 21:30 a z areálu pod hradom Krásna Hôrka každú hodinu od 10:00 do 22:00 hod.

Autor: Košice region turizmus


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.06.2016
Na fiľakovskom hrade si zmerajú sily rytieri
Posledný júnový víkend sa fiľakovský hrad prenesie do dôb dávno minulých.
viac
13.10.2017
Dva fajnové dni v Margecanoch
Viac ako len skvelý gurmánsky zážitok sľubuje posledné z tohtoročnej desiatky najlepších podujatí Košického kraja. Ako jediné jesenné TOP podujatie programu Terra Incognita očakávajú Margecianske fajnoty aj tento rok vysoký záujem a množstvo spokojných návštevníkov.
viac
07.10.2018
Tretí ročník Tour de Tokaj aj so zlatým Jozefom Metelkom
Len raz v roku majú bežci a cyklisti možnosť vyskúšať si trasu vedúcu cez tokajské vinice. Týždeň po košickom maratóne - 13. októbra 2018 - sa uskutoční tretí ročník rastúceho podujatia Tour de Tokaj. To spája krásu športu s krásou Košického regiónu a chuťou pravého tokajského vína.
viac
11.10.2018
Margecianske fajnoty - vyhradené pre gurmánov
Dva dni pochutnávania si na dobrotách zo Spiša, ale aj z Čiech, Poľska či Talianska alebo gurmánske špeciality profesionálnych kuchárov. Okrem toho domáci i zahraničný folklór, ale tiež príležitosť pre neobjavené talenty – také budú tohtoročné Margecianske fajnoty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %