Nedeľa 15.09.2019
Dnes má meniny 
Jolana
°C
23.08.2019 12:25

Košice a Tokaj bude v septembrové soboty spájať mimoriadny cyklovlak


Ilustračná snímka (tasr)


Mimoriadny turistický vlak Tokajský cykloexpres dovezie v období vinobrania cestujúcich z Košíc do tokajskej oblasti. Premávať bude každú septembrovú sobotu a súčasťou súpravy bude aj nákladný vozeň na bezplatnú prepravu bicyklov.


Informovala o tom v stredu Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).       

Cyklovlak bude premávať na trase Košice – Čerhov – Slovenské Nové Mesto – Borša – Streda nad Bodrogom a spať. Z košickej železničnej stanice bude odchádzať o 8.00 h, naspäť sa bude zo Stredy nad Bodrogom vracať o 18.00 h. V prevádzke bude 7., 14., 21. a 28. septembra.       

"Po dobrých skúsenostiach s Ľadovým a Gemerským expresom chceme podporiť aj východnú časť nášho kraja, kde sa počas vinobrania koncentruje turistický ruch. Teší ma, že tieto mimoriadne vlaky sa osvedčili a stali sa inšpiráciou aj pre ďalšie kraje, kde vznikajú podobné projekty," uviedol v stredu predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka.       

Vlakové spojenie je príležitosťou aj pre miestnych vinárov, niektorí z nich pripravili pre cestujúcich špeciálne degustačné balíčky, do jedného z vinárstiev bude premávať kyvadlová autobusová doprava z vlakovej stanice.       

Preprava bicyklov v nákladnom vozni bude bezplatná, miesto si však bude nutné vopred rezervovať. Kapacita je 50 bicyklov.       

Pre cykloturistov nachystal KRT nielen inšpirácie na zaujímavé individuálne výlety. "Pridať sa môžu aj k organizovaným sprevádzaným cyklovýletom. Na nich obídeme najzaujímavejšie miesta Tokaja – vyhliadkovú vežu v Malej Tŕni, najnižšie položený bod Slovenska v Kline nad Bodrogom a trasa jedného cyklovýletu mieri aj za hranice," priblížila výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková. Podľa nej na Tokaji od septembra pribudne aj nová atrakcia – turistický vláčik. Ten bude premávať medzi vinárstvami od Čerhova až po Veľkú Baru každý týždeň od štvrtka do nedele.       

"Som veľmi rád, že sa nám opäť podarila ďalšia zaujímavá vlakovo-cyklistická spolupráca. Verím, že Tokajský cykloexpres ocenia nielen obyvatelia dolného Zemplína, ale spojenie priláka do tejto malebnej vinohradníckej oblasti cyklistov i turistov z celého východného Slovenska," doplnil Karol Martinček, podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK.       

Bližšie informácie nájdu záujemcovia na webe vylety.kosiceregion.com a v Regionálnom informačnom bode v Košiciach.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.09.2016
Kam vyrazia nostalgické a historické vlaky na východe počas jesene?
Teplé slnečné lúče a krásy východného Slovenska si môžete na jeseň vychutnať aj vďaka mimoriadne bohatej ponuke pripravovaných nostalgických vlakov. Až do polovice októbra vyrazia na trať každý víkend.
viac
10.11.2017
Projekt prepojenia Košíc a maďarského Tokaja hľadá finančné zdroje
Projekt vytvorenia železničného spojenia historickým vlakom medzi Košicami a slovenským a maďarským regiónom Tokaja zatiaľ nezískal finančnú podporu z eurofondov.
viac
07.10.2018
Tretí ročník Tour de Tokaj aj so zlatým Jozefom Metelkom
Len raz v roku majú bežci a cyklisti možnosť vyskúšať si trasu vedúcu cez tokajské vinice. Týždeň po košickom maratóne - 13. októbra 2018 - sa uskutoční tretí ročník rastúceho podujatia Tour de Tokaj. To spája krásu športu s krásou Košického regiónu a chuťou pravého tokajského vína.
viac
09.05.2019
Košický bikesharing má k dispozícii tisíc bicyklov
Systém požičiavania bicyklov, tzv. bikesharing, v piatok spustili v meste Košice. Operátor v komerčnej prevádzke plánuje nasadiť celkovo 1000 bicyklov, špeciálny systém umožňuje ich požičanie a vrátenie aj mimo odporúčaných stanovíšť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %