Štvrtok 19.10.2017
Dnes má meniny 
Kristián
12.2°C Bratislava
06.10.2017 11:24

Konferencia v Košiciach skúma príčiny nárastu politického extrémizmu v EÚ


Ilustračná snímka: (tasr).


Európska únia medzi demokraciou a politickým extrémizmom je témou medzinárodnej konferencie, ktorá sa dnes koná v Košiciach. Podujatie organizuje Inštitút európskych demokratov (IED) so sídlom v Bruseli.


Konferencia reaguje na nárast občianskej podpory pre krajne pravicové a extrémistické strany a hnutia naprieč celou Európskou úniou. Naposledy to bol prípad Alternatívy pre Nemecko (AfD), ktorá sa stane prvou krajne pravicovou nacionalistickou stranou v nemeckom parlamente od konca druhej svetovej vojny.       

"Cieľom podujatia je analyzovať príčiny súčasného úspechu radikálnych politikov, vysvetliť, kto je zodpovedný za tento trend, prečo sú extrémisti pre spoločnosť nebezpeční a ako možno vnímať vzostup politického extrémizmu v európskom kontexte. V neposlednom rade sa budú rečníci konferencie snažiť formulovať možné návrhy, ako varovať pred nebezpečenstvami takýchto politikov a bojovať proti nárastu politického extrémizmu v členských štátoch EÚ," informovala Adriana Čiefová z IED.       

Moderátorkou podujatia je poslankyňa Národnej rady SR Alena Bašistová, k rečníkom patria  politológ Grigorij Mesežnikov, sociológ Michal Vašečka, historik a odborník na fašizmus Jakub Drábik a ďalší experti.       

IED je európsky politický inštitút Európskeho parlamentu (EP) založený v roku 2007. Konferencia je organizovaná s finančnou podporou EP a v spolupráci so slovenskou mládežníckou organizáciou Mladí Európania (ME).

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2016
V Bratislave sa zídu odborníci na vodný manažment
V rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ (SK PRES) sa v utorok 25. októbra v Bratislave uskutoční medzinárodná konferencia Mestá a voda, ktorá sa bude konať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca.
viac
10.02.2017
Košice vyčlenili viac financií na rozvoj kultúry
V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 eur.
viac
30.06.2017
Mesto Košice rozšíri ponuku elektronických služieb pre občanov
Mesto Košice ponúka pre občanov celkovo 80 elektronicky poskytovaných služieb, najvyužívanejšou je zverejňovanie zmlúv.
viac
14.07.2017
Začala sa príprava akčných plánov rozvoja pre okresy Košice-okolie a Gelnica
Príprava akčných plánov rozvoja sa začala v stredu (12. 7.) pre okres Košice-okolie a v utorok (11. 7.) pre okres Gelnica. Stalo sa tak na úvodných stretnutiach zástupcov vlády, samospráv, podnikateľov, úradov práce, okresných úradov, škôl, mimovládnych organizácií a ďalších inštitúcií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.19 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.65 %