Sobota 17.11.2018
Dnes má meniny 
Klaudia
3°C Bratislava
31.03.2017 09:40

Koncert pre jedinečných


Pozvánka.


Benefičný koncert pre deti s autizmom sa uskutoční dňa 2. apríla 2017, v Svetový deň povedomia o autizme, o 16. hodine v prešovskom kine Scala.


Žijú medzi nami. Mnohokrát si ich všimneme až vtedy, ak už nezvládnu množstvo zvukov a podnetov z okolia a vír zmätku vo svojom vnútri sa snažia prehlušiť vlastným krikom a navonok nezmyselnými pohybmi. Ich svet je čistý, jasný, prehľadný. V našom svete plnom zmien, nepredvídateľných udalostí, očakávaní zo strany okolia a nepísaných pravidiel sú často stratení. Nerozumejú, prečo by mali komunikovať a zdieľať sa, netušia, že sociálne kontakty môžu prinášať radosť a uspokojenie, keďže pre nich sú často zdrojom stresu a neriešiteľných situácií. Autisti. Naše jedinečné a inak obdarené deti. Tí, ktorí nepoznajú pretvárku a klamstvo. Tí, ktorí neposudzujú a nehodnotia druhých. Tí, ktorí nás učia posúvať vlastné ľudské obmedzenia a slabosti. Tí, ktorí v nás prebúdzajú to najlepšie z človečenstva a robia z nás lepších ľudí."

Pri tejto príležitosti sa od piatka 31. 3. 2017 do nedele 2. 4. 2017 Prešov zahalí do modrej farby - na modro bude vysvietená Vodárenská veža a priečelie historickej budovy radnice na Hlavnej ulici. Mesto Prešov tak vyjadruje spolupatričnosť a podporu týmto jedinečným ľuďom a ich rodinám.

Eva Turáková, riaditeľka a ziraďovateľka Súkromnej spojenej školy na Vodárenskej ulici: "Pri príležitosti Medzinárodného Dňa povedomia o autizme Vás všetkých pozývame na benefičný koncert našej školy pre deti s autizmom a spolupracujúcich organizácií, ktorý sa uskutoční dňa 2. apríla 2017 o 16. hodine v kine Scala. Okrem hosťujúcich kapiel na ňom s programom vystúpia aj naše jedinečné deti. Koncert sa uskutoční pod záštitou pani primátorky Andrey Turčanovej a mesta Prešov."

Autor: (mig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2017
Oslavy Dňa mesta Košice 2017 sa blížia
Mesto Košice srdečne pozýva všetkých Košičanov i návštevníkov mesta na 23. ročník osláv Dňa mesta Košice. Metropola východu sa od 28. apríla do 8. mája premení na mesto tanca, hudby, športu, farieb, dobrého jedla, ale i vzdelávania a charity.
viac
03.06.2017
Dni mesta Prešov sa tento rok ponesú v znamení výročia
Mesto Prešov a Park kultúry a oddychu pripravilo počas DNÍ MESTA PREŠOV 2017 veľkolepý týždeň, kedy centrum mesta ožije bohatým a pestrým kultúrnym programom, remeslami, hrami a zábavou. Svoje 770. výročie prvej písomnej zmienky si mesto pripomenie veľkolepým divadelno-historickým defilé.
viac
14.07.2017
Žilinské kultúrne leto pokračuje
Víkend a nasledujúci týždeň spríjemnia v Žiline obyvateľom, ale aj návštevníkom zaujímavé kultúrne podujatia.
viac
21.07.2017
Nenechajte si ujsť pestrý víkend v bratislavskom regióne
Návštevníci bratislavského regiónu sa tento víkend môžu tešiť na podujatia Bratislava in the sky, LARP Kráľovstvo Vína, Summer Night Hafla 2017 - Oriental Garden party, Iva Bittová & Mucha Quartet (Viva Musica), Muž so železnou maskou na Červenom Kameni, Svätojakubský jarmok, 3. GULÁŠ FEST.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.31 %