Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
23.10.2018 11:10

Knižnica hľadá v súťaži babku a dedka pre rok 2018


Ilustračná snímka - tabuľka na dvere - babka a dedko. Zdroj: Sashe


Výtvarnou prácou alebo napísaním príbehu o starých rodičoch sa môžu deti vo veku do 15 rokov zapojiť do aktuálnej súťaže Hľadá sa babka a dedko pre rok 2018, ktorú pri príležitosti mesiaca úcty k starším pripravila Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave.


 Ako informovala jej pracovníčka Natália Gyureková, túto súťaž organizujú už štvrtýkrát.       

„Deti nám môžu do knižnice doniesť výkres, na ktorý namaľujú svoju babku a dedka, alebo priniesť napísaný príbeh, ktorý s nimi prežili. Môžem všetkých uistiť, že deti nám kreslia usmiatych a veselých starkých, píšu rôzne veselé zážitky, pri ktorých sa zasmejeme. Nájdu sa však aj smutnejšie a ťažké životné príbehy, kde chýba nežná ruka a náruč. Pri tých si aj my poplačeme,“ uviedla na margo podujatia Gyureková.      

 Doplnila, že deti môžu svoje práce doručiť do 29. októbra a najlepšie z nich budú ocenené. Vyhodnotenie súťaže prebehne za účasti všetkých súťažiacich spolu s ich rodinnými príslušníkmi - starými rodičmi.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2017
Ľahostajnosť, apatia a nezáujem. Taký je svet v detských videách
Dve prvé miesta a špeciálna cena. Taká je bilancia súťaže o Skvelé zelené video, v ktorej mali žiaci základných škôl ukázať, čo vedia o triedení odpadu a jeho recyklácii.
viac
20.03.2017
Nadácia Ekopolis odštartovala jubilejný 15. ročník ankety Strom roka
Stromy majú svoj nenahraditeľný význam v živote človeka, zaslúžia si našu pozornosť, starostlivosť aj ochranu. Aj preto je cieľom ankety Strom roka, ktorej v poradí už 15. ročník vyhlásila Nadácia Ekopolis, upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.
viac
24.01.2018
Hľadá sa kniha roka PSK 2017
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s regionálnymi knižnicami finišuje so súťažou Kniha roka PSK 2017. Tituly, ktoré boli vydané v minulom roku a sú späté s regiónom, je možné nominovať do konca januára.
viac
23.04.2018
MK SR: V júni vyhlási súťaž Knižnica roka
Súťaž Knižnica roka bude prvýkrát vyhlásená v júni 2018. TASR o tom informovalo Ministerstvo kultúry (MK) SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %