Piatok 24.05.2019
Dnes má meniny 
Ela
°C
09.12.2016 01:55

Klub futbalových fanúšikov obdaroval detské oddelenie komárňanskej nemocnice


Na snímke MUDr. Mário Kochan so sestrou z detského oddelenia a darcovia František Švarba a Gergely Mihály.


Futbaloví fanúšikovia z klubu „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ obdarovali 8. decembra 2016 detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK.


Darcovia priniesli na oddelenie hračky, knižky, šaty, sladkosti a ovocie pre malých pacientov nemocnice.

Detské oddelenie komárňanskej nemocnice ročne hospitalizuje cez tisíc pacientov vo veku medzi 0 až 19 rokov. Na tomto oddelení je dôležité vytvoriť atmosféru pre detských pacientov, ktorá im pomôže spríjemniť ich hospitalizáciu. Zamestnanci sa preto snažia vytvoriť, čo možno najpriaznivejšie podmienky, medzi ktoré patria aj rôzne aktivity a hry, ktoré tento pobyt uľahčia aj pre tých najmenších. „Veľmi rád vidím, že sa aj medzi športovými fanúšikmi z nášho regiónu nájdu ľudia s takýmto veľkým srdcom. Ďakujeme im tak v mene našich pacientov, ako aj v mene nášho oddelenia a celej nemocnice za všetky ich dary. Deti uvítali tieto darčeky s veľkou radosťou a veríme, že potešia aj našich nových pacientov,“ uviedol primár detského oddelenia, MUDr. Mário Kochan.

Dary vo forme hračiek, knižiek, ovocia a sladkých prekvapení prišli v mene klubu fanúšikov odovzdať hlavný aktér klubu, František Švarba a bývalý hráč vodného póla v súčasnosti pôsobiaci ako tréner, Gergely Mihály. „Veríme myšlienke lokálnej pomoci, a preto sme sa opäť rozhodli pre takúto zbierku. Okrem komárňanskej nemocnice sme mali vďaka veľkej podpore zo strany našich členov príležitosť obdarovať aj deti z ďalších nemocníc na Slovensku, ale aj v Maďarsku. Na základe vlastných skúseností vieme, že deti znášajú pobyt v nemocnici najťažšie, a preto sa snažíme poskytnúť dary, ktoré ich počas hospitalizácie majú možnosť rozptýliť a dopomôcť k lepšej nálade,“ uviedol František Švarba za klub futbalových fanúšikov „Felvidéken Élő Fradisták“.

Detské oddelenie komárňanskej nemocnice sa môže pochváliť už viac ako 60 ročnou históriou. Oddelenie bolo založené v roku 1947, disponuje 30 lôžkami. V súčasnosti oddelenie umožňuje rodičom sprevádzať svoje deti aj počas ich hospitalizácie. Za týmto účelom je k dispozícii 7 lôžok pre sprievod dieťaťa. Detskí pacienti majú k dispozícii aj jedáleň s herňou a televízorom, ako aj vlastnú knižnicu. Na oddelení sa nachádzajú aj 2 nadštandardné izby, ktoré majú vlastné sociálne zariadenia, sú vybavené chladničkou, mikrovlnnou rúrou a televíznym prijímačom s DVD prehrávačom.

Autor: (Marta CSERGEOVÁ, tlačová hovorkyňa AGEL SK a. s.)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2016
Mikulášski motorkári opäť obdarovali deti v komárňanskej nemocnici
Detskí pacienti Všeobecnej nemocnice Komárno privítali aj tento rok členov motorkárskeho klubu Children of Heaven, ktorí ich prišli prekvapiť prezlečení za Mikulášov. V sobotu (3.12.) netradiční, motorizovaní Mikuláši rozdávali radosť a balíčky detským pacientom nemocnice.
viac
13.11.2017
Hornooravskú nemocnicu čaká rozsiahla rekonštrukcia
Žilinská župa kompletne zrekonštruuje a rozšíri gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Hornooravskej nemocnice v Trstenej v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Schválený projekt modernizácie bude financovaný v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.
viac
11.03.2019
Valentínska kvapka krvi prilákala študentov
Študenti viacerých stredných škôl v Komárne sa rozhodli darovať krv v rámci Valentínskej kvapky krvi. Kampaň Slovenského Červeného kríža, do ktorej sa zapojila aj Nemocnica Komárno, potrvá do 21. marca.
viac
05.04.2019
Nemocnica Komárno vzdeláva študentov farmácie
V Komárne sa vzdelávajú nielen študenti Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského, ale aj študenti z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, dokonca študenti Farmaceutickej fakulty Karlovej Univerzity v Hradci Králové.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %