Štvrtok 17.10.2019
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
12.02.2016 09:00

Káčer na bicykli po Slovensku za dobrú vec


Amatérsky cyklista Peter Káčer pomáha druhým aj napriek svojmu hendikepu. (Foto: Obecné noviny)


O charitatívnom podujatí, aké nemá obdobu, sme sa rozprávali s Petrom Káčerom, amatérskym športovcom, filantropom a správcom Nadácie TA3.


Peter Káčer síce nie je profesionálny športovec, ale jeho meno sa už dlhé roky spája s bicyklovaním. So svojím špeciálnym trojkolesovým bicyklom a s ušľachtilou myšlienkou sa každý rok vydáva na cestu po Slovensku, aby pomáhal iným ľuďom. Pritom sám je hendikepovaný. Petra Káčera, správcu Nadácie TA3, sme požiadali o rozhovor.

P. Káčer: Všade sme stretávali ochotných, príjemných ľudí, ktorí nás srdečne vítali vo svojom kraji, videl som, ako žijú a čím žijú, prezentovali sa svojím folklórom a pohostinnosťou, aká sa nedá predstierať. A práve títo ľudia dávali čaro aj jednotlivým regiónom. Zvlášť by som predsa len chcel vyzdvihnúť ochotu a ústretovosť samospráv tých obcí a miest, ktorými sme prechádzali. Že nás vyhlásili v obecnom rozhlase, že sa zmienili o nás v miestnych médiách, alebo nám pri štarte zorganizovali krásny kultúrny program – len preto, aby podporili moje úsilie pomáhať iným. To sa nedá zabudnúť, to sa nedá ani doceniť, za to sa môžem iba úprimne poďakovať.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 3.

Autor: (Michal Kaliňák - ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2019
Ako sme obstarali elektromobil
Inštitút verejného obstarávania (pri Úrade pre verejné obstarávanie) prichádza s metodikou na nákup elektromobilu.
viac
11.10.2019
Zážitkový program Zberný dvor má motivovať žiakov základných škôl
Motivovať k zodpovednému nakladaniu s odpadom a ochrane životného prostredia je cieľom zážitkového programu Zberný dvor, ktorý pre žiakov druhého až šiesteho ročníka základných škôl pripravil odbor životného prostredia Mestského úradu (MsÚ) v Žiline.
viac
12.10.2019
V obnovenej kuchyni MŠ Stodoláčik majú aj stroj na kompostovanie
Školská kuchyňa pri Materskej škole (MŠ) Stodoláčik v Liptovskom Mikuláši prešla modernizáciou. Práce zrealizovalo mesto v náklade 65-tis. eur.
viac
11.10.2019
Stredná odborná škola Pruské oslávila 70. výročie svojho založenia
Stredná odborná škola Pruské v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja vo štvrtok 10. októbra 2019 zorganizovala v obecnom kultúrnom dome oslavu 70. výročia svojho založenia spojenú s oceňovaním.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.68 %