Sobota 24.08.2019
Dnes má meniny 
Bartolomej
°C
12.02.2016 09:00

Káčer na bicykli po Slovensku za dobrú vec


Amatérsky cyklista Peter Káčer pomáha druhým aj napriek svojmu hendikepu. (Foto: Obecné noviny)


O charitatívnom podujatí, aké nemá obdobu, sme sa rozprávali s Petrom Káčerom, amatérskym športovcom, filantropom a správcom Nadácie TA3.


Peter Káčer síce nie je profesionálny športovec, ale jeho meno sa už dlhé roky spája s bicyklovaním. So svojím špeciálnym trojkolesovým bicyklom a s ušľachtilou myšlienkou sa každý rok vydáva na cestu po Slovensku, aby pomáhal iným ľuďom. Pritom sám je hendikepovaný. Petra Káčera, správcu Nadácie TA3, sme požiadali o rozhovor.

P. Káčer: Všade sme stretávali ochotných, príjemných ľudí, ktorí nás srdečne vítali vo svojom kraji, videl som, ako žijú a čím žijú, prezentovali sa svojím folklórom a pohostinnosťou, aká sa nedá predstierať. A práve títo ľudia dávali čaro aj jednotlivým regiónom. Zvlášť by som predsa len chcel vyzdvihnúť ochotu a ústretovosť samospráv tých obcí a miest, ktorými sme prechádzali. Že nás vyhlásili v obecnom rozhlase, že sa zmienili o nás v miestnych médiách, alebo nám pri štarte zorganizovali krásny kultúrny program – len preto, aby podporili moje úsilie pomáhať iným. To sa nedá zabudnúť, to sa nedá ani doceniť, za to sa môžem iba úprimne poďakovať.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 3.

Autor: (Michal Kaliňák - ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2019
Zamestnanci MsÚ budú úradovať v parku, chcú byť bližšie k ľuďom
Posledné dve augustové stredy budú pracovníci odboru sociálnych vecí a rodiny z dolnokubínskej radnice úradovať v Parku Martina Kukučína. Obyvateľom poskytnú užitočné informácie a služby súvisiace prevažne so začiatkom školského roka.
viac
19.08.2019
Mesto získalo financie na budovanie vodozádržných opatrení
Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok na podporu a budovanie vodozádržných opatrení. V rámci projektu vybuduje zavlažovací systém na mestskom štadióne, ktorý bude na zavlažovanie využívať dažďovú vodu.
viac
17.08.2019
Žilina úspešne ukončila implementáciu projektu SOLEZ
Mesto Žilina sa pred troma rokmi zapojilo do projektu SOLEZ zameraného na znižovanie uhlíkových emisií. S jeho implementáciou sa v týchto dňoch končí.
viac
19.08.2019
V južnej delovej bašte hradu Hrušov vzniká vyhliadková terasa
V južnej delovej bašte hradu Hrušov v okrese Zlaté Moravce vzniká vyhliadková terasa. Jej obnovu a položenie dubových trámov na treťom podlaží hradu zabezpečili dobrovoľníci z občianskeho združenia Leustach, ktorí hrad obnovujú od roku 2004. Realizáciu projektu finančne podporila Nadácia EPH.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.74 %