Piatok 20.04.2018
Dnes má meniny 
Marcel
25.1°C Bratislava
14.04.2018 10:59

Jazda veľkonočnou električkou prilákala viac ako tisíc ľudí


Ilustračná snímka


Historická elektrická železnica medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami pravidelne ožíva pri rôznych významných podujatiach. Inak to nebolo ani počas tohtoročných veľkonočných sviatkov.


Podujatie s názvom Veľkonočná električka už tradične pripravila nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom. Aj napriek pomerne nepriaznivému počasiu sa na nástupištiach v Trenčianskej Teplej a Trenčianskych Tepliciach zišlo v nedeľu 1. apríla viac ako tisíc cestujúcich. Keďže prvý aprílový deň je dňom smiechu a radosti, o zábavu sa počas sviatočnej jazdy električky starala folklórna skupina Bosoráci, ktorá zaujala všetky vekové kategórie. „Najviac obsadená bola dvojica spojov s odchodom o 15. a 15.40 h. Viac ako polovica účastníkov si tiež prišla pozrieť útroby depa električiek a našu dopravnú expozíciu,“ uviedol Dušan Nosál, riaditeľ Trenčianskej elektrickej železnice, n. o.

Veľkonočná električka bola treťou zo siedmich pripravovaných tematických jázd električky mimo pravidelnej letnej prevádzky. Najbližšie sa deti i dospelí môžu tešiť na Svätofloriánsku električku, ktorá z depa vyrazí 5. mája.

O úspechu elektrickej železnice medzi verejnosťou svedčí aj fakt, že počty cestujúcich každoročne rastú. Napríklad počas letnej sezóny v uplynulom roku previezla unikátna 109-ročná električka viac ako 7000 ľudí, čo je o takmer tisícku viac ako rok pred tým. Trenčiansky samosprávny kraj prispieva každý rok na prevádzku historickej železnice sumou 25-tisíc eur.

Autor: (tsk-ľb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach bude! Začne už koncom júna
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice nezostane bez filmového festivalu ani po odchode Art Film Festu do Košíc. Festival s názvom International Film Fest Trenčianske Teplice sa uskutoční od 23. do 26. júna a prinesie približne 50 filmov.
viac
27.04.2016
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice vyhlásilo vojnu reklamnému smogu
Z ulíc zmizne počas mája a júna niekoľko desiatok reklamných billboardov a pútačov.
viac
26.05.2016
Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach. Značka sa sťahuje, tradícia zostáva
Fanúšikovia filmového festivalu si za 23 rokov zvykli na ArtFilm v Trenčianskych Tepliciach. Po rozhodnutí organizátora podujatia o jeho presune do Košíc na Slovensku pribudne ďalšie ambiciózne podujatie.
viac
22.06.2016
Do trenčianskoteplickej doliny sa opäť po roku vracia filmové umenie
V dňoch 23. – 26. júna sa už po 24. krát v Trenčianskych Tepliciach stretne široká odborná i laická verejnosť so záľubou v kinematografii.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.10 %