Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
6°C Bratislava
07.04.2016 03:00

Jarné upratovanie začína – v Trebišove pristavia veľkoobjemové kontajnery


V meste Trebišov sa už onedlho chystá jarné upratovanie. (Foto: Pixabay)


Po zime je potrebné prostredie okolo seba poupratovať. Jarné upratovanie sa v týchto dňoch koná v mnohých mestách Slovenska, medzi ktoré patrí aj mesto Trebišov, v ktorom sa upratovanie zaháji 8. apríla 2016.


Mesto Trebišov vyzýva svojich obyvateľov k zmobilizovaniu a vyčisteniu okolia na sídliskách hromadnej bytovej výstavby, rovnako aj v okolí rodinných domov, dvorov či záhrad. 

Jarné upratovanie v meste začína od 8. apríla a potrvá až do 18. apríla. V meste budú pristavené veľkoobjemové kontajnery, do ktorých budú môcť obyvatelia vhadzovať objemný odpad, ktorý nepatrí do triedeného odpadu. ,,Do veľkoobjemových kontajnerov sa nesmie vhadzovať nebezpečný odpad a taktiež ani stavebný odpad, ktorý patrí na zberný dvor,“ povedala Silvia Nosálová, riaditeľka pre komunikáciu a marketing spoločnosti ENVI – PAK.

O vývoz odpadu sa postarajú Technické služby mesta Trebišov, ktoré bude odpad odvážať aj na zberný dvor.

V čase upratovania majú obyvatelia možnosť zbaviť sa aj konárov, pňov a železného šrotu, ktorý je potrebné uložiť k veľkoobjemovým kontajnerom. Po dátume 18.4. bude následne odvoz a štiepkovanie konárov spoplatnené. K veľkoobjemovým kontajnerom je možné uložiť aj elektroodpad – práčky, vysávače, televízory, neónové trubice, autobatérie a iné. Tento odpad je potrebné ku kontajnerom uložiť v sobotu dňa 16.4. do 15.00 hodiny.

Stavebný odpad je možné za poplatok odovzdať na zbernom dvore, ktorý sa nachádza na Stavebnej ulici č. 2, a to v čase úradných hodín.

Umiestnenie veľkoobjemových kontajnerov bude nasledovné:

Autor: (SZ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.03.2016
Jarné upratovanie – ako bude prebiehať v mestských častiach Bratislavy?
S jarou prichádza aj čas zveľaďovania. Životné prostredie si zaslúži odbremenenie od odpadkov a predmetov, ktoré sú nežiaduce. Práve na jar sa v mnohých mestách organizuje veľké jarné upratovanie, do ktorého sa zapája množstvo ľudí.
viac
03.01.2017
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne na budúci týždeň
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne 10. januára. Mestská rozpočtová organizácia Mestské hospodárstvo a správa lesov ich bude zbierať vždy v utorok až do 14. februára.
viac
01.03.2017
Ani február nepriniesol rozhodnutia o postihoch nezodpovedných OZV
„Ministerstvo životného prostredia do dnešného dňa neodobralo licenciu žiadnej OZV,“ informoval Obecné noviny hovorca envirorezortu Tomáš Ferenčák koncom februára.
viac
30.03.2017
Za jarné upratovanie môžu Handlovčania vyhrať zeleň
Handlovská samospráva pripravuje jarné upratovanie mesta pod názvom V Handlovej kvitnú kvety, nie smeti. Za najaktívnejší prístup pri čistení verejných priestranstiev, ktoré sa bude konať od 1. do 13. apríla, obyvateľov i odmení, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %