Piatok 18.08.2017
Dnes má meniny 
Elena, Helena
19.3°C Bratislava
11.08.2017 09:26

Ilešháziovské panské hody


Plagát -pozvánka


Dubnický kaštieľ aj s priľahlým parkom ožijú dobovými postavami z čias samotného Štefana Ilešháziho.


Do Dubnice nad Váhom sa vrátilo podujatie, ktoré sa v minulosti tešilo veľkej obľube u malých i veľkých. Historické podujatie s bohatým programom prinesie dobový sprievod mestom zavŕšený slávnostným privítaním šľachtica Štefana Ilešháziho na nádvorí Dubnického kaštieľa. Toto historické miesto bude počas celého dňa žiť dobovou hudbou a tanečníkmi, divadelnými predstaveniami, sokoliarskými vystúpeniami či lukostreleckými turnajmi. V Parku Jána Baltazára Magina nájdete stanový tábor aj ukážky dobývania slameného hradu. Nebude chýbať vozenie na koči, hry pre deti, maľovanie na tvár i dobová kuchyňa s ochutnávkou jedál pripravovaných podľa receptov zo 16. storočia. Súčasťou dobového menu bude aj Ilešháziovská šútelica, ktorú dal presne pred 200 rokmi Ilešházi v čase hladomoru uvariť pre Dubničanov. Podujatie zavŕši slávnostný galaprogram ukončený veľkolepou ohňovou šou. Bližšie informácie o podujatí nájdete na web stránke: 

http://www.kastiel.dubnica.eu/event/170013/ileshaziovske-panske-hody

Autor: (kd)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Račianske hody sa konajú už tento víkend vo vynovenom amfiteátri
Už najbližšiu sobotu a nedeľu sa v bratislavskej Rači konajú tradičné hodové slávnosti.
viac
29.08.2016
V Radaticiach chcú okolo miestneho kaštieľa zriadiť park
Centrum dedinky Radatice, okres Prešov, zdobí neskoroklasicistický kaštieľ z polovice 19. storočia. Ten bol pôvodne sídlom tamojších zemepánov, dnes je tu obecný úrad, knižnica a spoločenské miestnosti využívajú aj miestni seniori.
viac
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
25.07.2017
Jarmočný týždeň v Stropkove otvorí rezbársky plenér
Nádvorie historického kaštieľa v Stropkove sa počas nadchádzajúceho jarmoku zmení na tvorivú rezbársku dielňu. Mesto v spolupráci s poľskou Korczynou pripravujú realizáciu zaujímavého projektu pod názvom Karpatský plenér dreveného umenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.49 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.37 %