Piatok 23.03.2018
Dnes má meniny 
Adrián
7.7°C Bratislava
11.08.2017 09:26

Ilešháziovské panské hody


Plagát -pozvánka


Dubnický kaštieľ aj s priľahlým parkom ožijú dobovými postavami z čias samotného Štefana Ilešháziho.


Do Dubnice nad Váhom sa vrátilo podujatie, ktoré sa v minulosti tešilo veľkej obľube u malých i veľkých. Historické podujatie s bohatým programom prinesie dobový sprievod mestom zavŕšený slávnostným privítaním šľachtica Štefana Ilešháziho na nádvorí Dubnického kaštieľa. Toto historické miesto bude počas celého dňa žiť dobovou hudbou a tanečníkmi, divadelnými predstaveniami, sokoliarskými vystúpeniami či lukostreleckými turnajmi. V Parku Jána Baltazára Magina nájdete stanový tábor aj ukážky dobývania slameného hradu. Nebude chýbať vozenie na koči, hry pre deti, maľovanie na tvár i dobová kuchyňa s ochutnávkou jedál pripravovaných podľa receptov zo 16. storočia. Súčasťou dobového menu bude aj Ilešháziovská šútelica, ktorú dal presne pred 200 rokmi Ilešházi v čase hladomoru uvariť pre Dubničanov. Podujatie zavŕši slávnostný galaprogram ukončený veľkolepou ohňovou šou. Bližšie informácie o podujatí nájdete na web stránke: 

http://www.kastiel.dubnica.eu/event/170013/ileshaziovske-panske-hody

Autor: (kd)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Račianske hody sa konajú už tento víkend vo vynovenom amfiteátri
Už najbližšiu sobotu a nedeľu sa v bratislavskej Rači konajú tradičné hodové slávnosti.
viac
27.06.2016
Pozvánka na Radoľský jarmok
Obec Radoľa a Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vás pozývajú v utorok 5. júla 2016 na Radoľský jarmok.
viac
06.04.2017
Bernolákovský kaštieľ dnes po komplexnej rekonštrukcii sprístupnia
Po takmer trojročnej rekonštrukcii dnes slávnostne otvoria jedno z najvýznamnejších barokových diel na Slovensku - kaštieľ v Bernolákove. Zapísaný je v zozname národných kultúrnych pamiatok.
viac
05.09.2017
Grotta s vyhliadkovou vežou patrí ku skvostom Považia
Turistickou zaujímavosťou v okolí Trenčianskych Teplíc, za ktorou sa určite oplatí vycestovať je Dubnická grotta s vyhliadkovou vežou. Je jedinečným architektonickým skvostom, ktorý sa nachádza na území Parku J. B. Magina pri Dubnickom kaštieli.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.88 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.35 %