Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
18.05.2019 02:55

Galanta hostila krajskú súťaž v hasičskom športe


Ilustračná snímka, zdroj: Piešťanský denník


V Galante sa 16. mája uskutočnil 23. ročník krajskej súťaže v hasičskom športe. Hasiči súťažili v štyroch disciplínach – vo výstupe do štvrtého podlažia cvičnej veže, v behu na sto metrov cez prekážky, v štafete (4 x 100 metrov) a v požiarnom útoku.


Celkovo sa súťaže zúčastnilo 51 súťažiacich z radov profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Informovala o tom Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave.       

Súťaž sa konala v Galante už sedemnástykrát a zúčastnilo sa jej šesť družstiev z Trnavského kraja. „Víťazmi sa stalo družstvo z okresného riaditeľstva (OR) HaZZ v Trnave, na druhom mieste skončilo družstvo z OR HaZZ v Piešťanoch, tretie miesto obsadilo družstvo z OR HaZZ v Senici, na štvrtom mieste skončilo družstvo z OR HaZZ v Galante, piate skončilo družstvo z OR HaZZ v Skalici a na šiestom mieste sa umiestnilo družstvo z OR HaZZ v Dunajskej Strede,“ dodala Kedrová.       

V dvojboji jednotlivcov zvíťazil Jaroslav Chalány z OR HaZZ v Trnave s celkovým časom 37,44 sekundy, na druhom mieste sa umiestnil Peter Baša z OR HaZZ v Trnave s celkovým časom 40,92 sekundy a na treťom mieste Eduard Glemba z OR HaZZ v Trnave s časom 45 sekúnd.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2016
V Brodne oslávili 95. výročie založenia dobrovoľného hasičského zboru
Jubilejný 20. ročník hasičskej súťaže a 4. ročník súťaže o putovný pohár DHZ prilákal do Brodna množstvo ľudí.
viac
12.05.2017
Siedmy ročník Birell BikeFestu 2017 klope na dvere
Posledný májový víkend bude už tradične v bikeparku Kálnica patriť najväčšiemu bicyklovému festivalu na Slovensku.
viac
16.11.2017
Víťazi súťaže ZlatyErb.sk sú už známi
Víťazi súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2017 sú známi. Vyhlásenie výsledkov 14. ročníka súťaže samospráv, nad ktorou prevzal záštitu Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, sa konalo počas medzinárodného kongresu ITAPA v Bratislave.
viac
18.05.2018
Krajské kolo súťaže v hasičskom športe ovládli Trnavčania
Krajská súťaž Trnavského kraja v hasičskom športe má za sebou 22. ročník, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok (17.5.) v Galante. TASR o ňom informovala odborná inšpektorka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %