Nedeľa 18.11.2018
Dnes má meniny 
Eugen
2°C Bratislava
22.01.2018 12:00

Fond na podporu kultúry národnostných menšín zverejnil druhú výzvu


Fond na podporu kultúry národnostných menšín je verejnoprávna inštitúcia. Fond vznikol 1. júla 2017 s poslaním podporovať identitu a kultúrne hodnoty národnostných menšín, čo bolo v minulosti v pôsobnost Úradu vlády SR.


Fond na podporu kultúry národnostných menšín zverejnil v piatok 19. januára 2018, na svojom webovom sídle www.kultminor.sk novú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov.


V poradí druhá výzva fondu je vyhlásená pre všetky národnostné menšiny za účelom zachovania, vyjadrenia, ochrany a rozvoja identity a kultúrnych hodnôt národnostných menšín, výchovy a vzdelávania k právam osôb patriacich k národnostným menšinám.

Bulharská, česká, chorvátska, maďarská, moravská, nemecká, poľská, rusínska, ruská, srbská, ukrajinská a židovská národnostná menšina sa môže uchádzať o podporu formou dotácie v podprograme 3.4.1, tvorba a realizácia výtvarných diel. Maďarská a rómska národnostná menšina má možnosť podávať žiadosti v Programe 2, ktorého cieľom je podpora literárnej, nakladateľskej a vydavateľskej činnosti.

Uchádzači môžu svoje žiadosti k aktuálnej výzve predkladať do 19. februára 2018, prostredníctvom elektronického registračného systému fondu a súčasne ich doručiť Fondu na podporu kultúry národnostných menšín v mieste jeho sídla.

Predpokladaný termín zverejnenia rozhodnutia riaditeľa Fondu na podporu kultúry národnostných menšín Norberta Molnára, k podporeným projektom v rámci jednotlivých podprogramov je 16. apríl 2018.

Autor: (mksr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2018
MŽP prostredníctvom európskych peňazí podporuje triedenie komunálnych odpadov
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR vyhlásilo výzvu s celkovou alokáciou 10 mil. eur na podporu dotrieďovania vytriedených zložiek komunálnych odpadov, predovšetkým tých, na ktoré sa vzťahuje rozšírená zodpovednosť výrobcov.
viac
22.01.2018
Slovenské mestá sa viac zazelenajú
Viac zelene, zdravšie ovzdušie či revitalizácia verejných priestorov. To sú oblasti, na ktoré môžu mestá získať finančné prostriedky z eurofondov. Agrorezort vyhodnotil prvé kolo výzvy z eurofondov zamerané na zelenú infraštruktúru a schválil 38 projektov za takmer 13 miliónov eur.
viac
23.01.2018
Primátor vyhlásil grantové kolo v oblasti kultúry a záujmovej činnosti
Grantové kolo na podporu aktivít v oblasti kultúry a záujmovej umeleckej činnosti na rok 2018 vyhlásil primátor mesta Richard Rybníček v súlade so Všeobecne-záväzným nariadením Mesta Trenčín č.7/2012 „O poskytovaní dotácií z rozpočtu Mesta Trenčín“.
viac
26.01.2018
Mesto Holíč získalo dotáciu na Koniareň viac ako pol milióna eur
Mesto Holíč získalo z Ministerstva kultúry (MK) SR dotáciu vo výške 588 860 eur. Finančné zdroje sú viazané na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Holíčsky zámok – Koniareň. Zmluva bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.45 %