Utorok 19.03.2019
Dnes má meniny 
Jozef
°C
19.02.2019 04:55

Festival Ekotopfilm ponúkne filmy, diskusiu aj program pre deti


Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm


Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v utorok 26. februára do žiarskeho kina Hron. Vstup na festival je voľný.


Pre návštevníkov sú pripravené pestrý program dokumentárnych filmov a diskusia O živých riekach, no na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedňajší Junior festival.  "Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor na otvorenú diskusiu o otázkach trvalo udržateľného rozvoja," uviedla marketingová manažérka festivalu Lenka Goliašová. V rámci celoročného turné prináša festival do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka.       

"Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, v ktorom v súčasnosti žijeme, je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná oproti tomu, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene," priblížil generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.       

Do Žiaru nad Hronom zavíta festival v utorok 26. februára. Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16.00 do 21.30 h poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú životné prostredie, ale aj na ich riešenia a úspešné príbehy záchrany.       

"Program je obohatený o inšpiratívnu diskusiu O živých riekach, v ktorej sa tvorcovia filmu Živá rieka s návštevníkmi o 18.00 h podelia nielen o zážitky z natáčania, ale porozprávajú aj o význame nespútaných riek," dodala Goliašová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Počas jarmoku ukážu zrekonštruovanú časť Svätokrížskeho domu
Koncom týždňa sa v Žiari nad Hronom uskutoční tradičný jarmok. Počas jeho konania si budú môcť domáci ale aj návštevníci prezrieť aj hospodársku časť Svätokrížskeho domu, ktorú sa mestu podarilo tento rok zrekonštruovať.
viac
22.11.2017
V Žiari nad Hronom vybudujú 3,7 km dlhý cyklochodník
V Žiari nad Hronom vybudujú takmer 3,7 kilometra dlhý cyklochodník, ktorý prepojí mesto s priemyselným parkom. Centrálna diagonála, ako sa cyklochodník nazýva, má zvýšiť atraktivitu cyklodopravy v meste a podporiť zdravé dochádzanie miestnych ľudí do práce.
viac
27.11.2018
Žiar n.Hronom: Mikulášsky pochod má podporiť hendikepované deti
S cieľom podporiť zdravotne hendikepované deti organizuje občianske združenie Mosty zo Žiaru nad Hronom 5. decembra Mikulášsky pochod mestom.
viac
25.02.2019
Na opatrovateľskú službu získalo mesto viac ako 270-tis. eur
Mesto Žiar nad Hronom získalo 270 180 eur na projekt podpory opatrovateľskej služby. Ide o nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Ľudské zdroje. Projekt bude trvať 26 mesiacov, od februára 2019 do marca 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %