Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
12.11.2018 07:55

Farebný kvetinový svet začína v jeseni


Ilustračná snímka


V prešovských kvetinových záhonoch pribúdajú v týchto dňoch tisíce nových kvetov, trvaliek a cibuľovín. Tie farebne skrášlia ulice mesta počas budúceho roka.


V Prešove sa aktuálne uskutočňuje výsadba kvetinových záhonov a kvetináčov tak v centre mesta, ako aj na sídliskách. Je to základ, vďaka ktorému sa naše mesto na budúci rok rozžiari rôznorodými farbami a tvarmi kvetov. 

Prostredníctvom dodávateľskej spoločnosti sa do záhonov vysadí vyše 12 000 rôznych kvetov. Približne polovicu z nich tvoria sirôtky, ktoré zakvitnú od bielej cez fialovú, žltú či oranžovú až po bordovú.

Pod zeminou sa ocitne aj vyše 6700 cibuliek tulipánov niekoľkých druhov, narcisov i rôznorodých modrávok a cesnačiek.

Od jari do neskorej jesene tak počas budúceho roka budú postupne kvitnúť  v záhonoch na uliciach Hlavná, Levočská či na Námestí legionárov. Svojimi pestrými farbami tiež skrášlia množstvo kvetináčov v centre mesta, pri železničnej stanici, pri Opále či na Námestí mieru.

Už po tretíkrát tiež zakvitnú „kvetinové koberce“ v trávnikoch v každej zo siedmich prešovských mestských častí. Medzi trávou tak od skorej jari postupne vykvitnú šafrany, narcisy a tulipány.

Autor: (msu presov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.09.2015
Mesto vyčlenilo takmer 180-tisíc eur pre zelenšiu Bratislavu
V porovnaní s minulým rokom ide o výraznejšiu výsadbu novej zelene. V Bratislave sa tak už na jeseň budú vysádzať stromy, kry a trvalky.
viac
19.04.2016
Petíciu za omilostenie exprimátora M. Benča podporilo viac ako 5000 ľudí
Petíciu za omilostenie bývalého prešovského primátora Milana Benča podpísalo viac ako 5000 ľudí. Informoval o tom referent tlačového odboru Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.
viac
26.05.2017
Návrhy 3D modelu Prešova sú na svete
Návrhy 3D modelov centra Prešova môžu zhodnotiť aj občania. V budove na Jarkovej ulici budú vystavené do konca mesiaca máj.
viac
12.11.2018
Informačno-poradenské centrum PSK je najlepšie na Slovensku
Informačno-poradenské centrum Prešovského samosprávneho kraja funguje už dva roky. Jeho projektový tím pomáha zabezpečovať informovanosť v rámci kraja o možnostiach čerpania eurofondov pre široké spektrum žiadateľov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %