Streda 24.10.2018
Dnes má meniny 
Kvetoslava
12°C Bratislava
21.09.2018 12:25

ECO sobota na Námestí slobody


Ilustračný výrez pozvánky


Hlavné mesto aj túto sobotu pozýva Bratislavčanov na Námestie slobody, kde na nich bude čakať zaujímavý program zameraný na ekológiu. V rámci ECO DŇA sa záujemcovia budú môcť dozvedieť, ako správne nakladať s odpadom prostredníctvom rôznych hier, workshopov či diskusií.


ECO DEŇ na Námestí slobody sa bude konať už túto sobotu, 22. septembra 2018, tradične v poobedňajších hodinách. O 14-tej hodine program odštartujú hry o triedení odpadu, do ktorých sa budú môcť zapojiť ako dospelí, tak aj deti. O 15-tej hodine bude pre deti pripravené interaktívne čítanie o veľrybe Gréte a znečistenom mori. Na záver budú prebiehať dve diskusie. Jedna o odpade v domácnosti, druhá diskusia bude orientovaná na recyklované oblečenie, t. j. nosené veci, o ktorých príde porozprávať spoluzakladateľka známeho projektu NOSENE - Katarína Hutyrová.

Program:

14:00 Hry o triedení odpadu, kompostovaní a hľadaní "zodpovednejších" alternatív (zero waste), napr. používanie sklenenej fľaše namiesto plastovej a pod.

14.00  Spoločenská hra pre deti a dospelých o ekológii - môžu si ju zahrať aj rodiny na dekách

14.00 Zero waste pexeso

15:00 – 16.00 Interaktívne čítanie pre deti o veľrybe Gréte - deti sa zapájajú do čítania príbehu o znečistenom mori

16:00 -17:00 TALK/ diskusia : Ako znížiť odpad u seba doma? - zero waste v praxi

17:00 – 18:00 TALK/ diskusia NOSENE - „Ako môže dostať nosené oblečenie druhú šancu zmysluplne?“

Hlavné mesto organizuje sériu podujatí pre ľudí s cieľom využitia potenciálu, ktoré v sebe ukrýva jedno z najdôležitejších verejných priestorov – Námestie slobody. Každý víkend sa koná na námestí program na rôzne témy, pričom tento rok nebude chýbať ani dobré jedlo či iné atrakcie. Aktuálny program nájdu Bratislavčania na stránke hlavného mesta a sociálnych sieťach mesta.

Autor: (ts-mmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
18.05.2017
Druhý deň rokovania 28. snemu ZMOS
Druhý deň rokovania 28. snemu 18. mája otvoril podpredseda ZMOS a predseda Komory obcí, starosta Santovky Ľubomír Lörincz. Zo zdravotných dôvodov v úvodnej časti rokovania nebol prítomný predseda ZMOS Michal Sýkora.
viac
24.07.2017
Bratislava pokračuje v obnove historických pamiatok a objektov
Hlavné mesto prostredníctvom svojej mestskej organizácie GIB ako správcu mestských kultúrno-historických pamiatok zabezpečilo pamiatkovú obnovu troch historických objektov v rámci postupnej obnovy dôležitých mestských kultúrnych pamiatok.
viac
19.10.2017
Námestie slobody rozžiaria lampióny
Už po tretíkrát ožije Námestie slobody kultúrou. V piatok 20. októbra hlavné mesto pozýva od 18. do 20. hodiny rodičov s deťmi, žiakov aj mládež do tohto priestoru, ktorý bude v tento večer lákať svetlom z cca 100 lampiónov. Rozsvietená bude aj fontána Družba, ktorá je dominantou námestia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.19 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %