Streda 17.10.2018
Dnes má meniny 
Hedviga
13°C Bratislava
09.02.2016 07:00

Dunajskú promenádu v Bratislave začnú revitalizovať koncom marca


Miesto PKO má vyrásť futuristická stavba s promenádou. (Foto: Henbury Development)


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa 13. januára stretol so zástupcami spoločnosti Henbury Development a vyzval ich na čo najrýchlejšiu obnovu Dunajskej promenády.


Obnova Dunajskej promenády v časti od River Park I. po most Lafranconi, ktorá je jednou z podmienok mimosúdnej dohody medzi mestom a investorom, sa začne v marci 2016.

„Nemáme na čo čakať. Súčasťou mimosúdnej dohody je obnova Dunajskej promenády do 7 mesiacov od získania všetkých povolení. Čím skôr sa začne, tým skôr sa do tejto cennej časti Bratislavy vráti život a Bratislavčania budú môcť promenádu plnohodnotne využívať,“ dôvodil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Na stretnutí sa zástupcovia investora dohodli s vedením mesta na termínoch aj konkrétnych prácach. „Obnova Dunajskej promenády sa podľa dohody začne koncom marca a hotová bude už v lete,“ povedal primátor. Medzi práce, ktoré sa investor zaviazal v tomto priestore spraviť, patrí obnova plôch a chodníkov vytvárajúcich priestor pre peších, výsadba zelene a parkové úpravy, vyčistenie múrika, vybudovanie verejného osvetlenia, umiestnenie mobiliáru zahŕňajúceho lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle či pitné fontány. Postup prác bude vedenie mesta kontrolovať.

 

Na decembrovom mestskom zastupiteľstve mestskí poslanci schválili návrh mimosúdnej dohody týkajúcej sa objektu PKO, čím odvrátili finančný kolaps, ktorý by mestu hrozil v prípade pretrvávajúcich súdnych sporov. Podľa dohody investor do 7 mesiacov opraví existujúcu promenádu v dĺžke od River Park I po Most Lafranconi a do 3 rokov (od vydania stavebného povolenia) vybuduje novú promenádu v území nového projektu. V ďalšej etape súčasne investor vybuduje verejný priestor centrálneho námestia o rozlohe 2500 m², rozšíri pobytové plochy pre verejnosť pod promenádnou časťou a vybuduje pobytovo-oddychový pontón v centrálnej línii námestia v prepojení s Dunajom.

Rokovanie o začiatku prác na obnove Dunajskej promenády inicioval primátor Bratislavy ešte v decembri 2015.

Autor: (is)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2018
ZMOS odmieta preberať zodpovednosť za opatrenia v rámci školských obedov
Združenie miest a obcí Slovenska na 19.rokovaní Rady ZMOS, ktoré sa konalo 9. a 10. októbra 2018, prijalo zásadné stanovisko k realizácii opatrení týkajúcich sa „bezplatných školských obedov“.
viac
11.10.2018
Margecianske fajnoty - vyhradené pre gurmánov
Dva dni pochutnávania si na dobrotách zo Spiša, ale aj z Čiech, Poľska či Talianska alebo gurmánske špeciality profesionálnych kuchárov. Okrem toho domáci i zahraničný folklór, ale tiež príležitosť pre neobjavené talenty – také budú tohtoročné Margecianske fajnoty.
viac
12.10.2018
Po ôsmich rokoch otvoria zrekonštruovaný zimný štadión
Po ôsmich rokoch otvoria v sobotu 13. októbra zrekonštruovaný zimný štadión v Kežmarku. Hovorkyňa mesta Zuzana Šlosárová informovala, že súčasťou slávnostného otvorenia hokejovej arény bude aj prvý domáci zápas miestnych hokejistov.
viac
10.10.2018
Komuniké z 19. rokovania Rady ZMOS
Posledné rokovanie Rady ZMOS v tomto volebnom období zvolal predseda ZMOS Michal Sýkora na 9. a 10. októbra 2018. Napriek blížiacim sa komunálnym voľbám rokovaniu dominovali témy z aktuálnej legislatívy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.29 %