Streda 15.08.2018
Dnes má meniny 
Marcela
27°C Bratislava
09.02.2016 07:00

Dunajskú promenádu v Bratislave začnú revitalizovať koncom marca


Miesto PKO má vyrásť futuristická stavba s promenádou. (Foto: Henbury Development)


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa 13. januára stretol so zástupcami spoločnosti Henbury Development a vyzval ich na čo najrýchlejšiu obnovu Dunajskej promenády.


Obnova Dunajskej promenády v časti od River Park I. po most Lafranconi, ktorá je jednou z podmienok mimosúdnej dohody medzi mestom a investorom, sa začne v marci 2016.

„Nemáme na čo čakať. Súčasťou mimosúdnej dohody je obnova Dunajskej promenády do 7 mesiacov od získania všetkých povolení. Čím skôr sa začne, tým skôr sa do tejto cennej časti Bratislavy vráti život a Bratislavčania budú môcť promenádu plnohodnotne využívať,“ dôvodil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Na stretnutí sa zástupcovia investora dohodli s vedením mesta na termínoch aj konkrétnych prácach. „Obnova Dunajskej promenády sa podľa dohody začne koncom marca a hotová bude už v lete,“ povedal primátor. Medzi práce, ktoré sa investor zaviazal v tomto priestore spraviť, patrí obnova plôch a chodníkov vytvárajúcich priestor pre peších, výsadba zelene a parkové úpravy, vyčistenie múrika, vybudovanie verejného osvetlenia, umiestnenie mobiliáru zahŕňajúceho lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle či pitné fontány. Postup prác bude vedenie mesta kontrolovať.

 

Na decembrovom mestskom zastupiteľstve mestskí poslanci schválili návrh mimosúdnej dohody týkajúcej sa objektu PKO, čím odvrátili finančný kolaps, ktorý by mestu hrozil v prípade pretrvávajúcich súdnych sporov. Podľa dohody investor do 7 mesiacov opraví existujúcu promenádu v dĺžke od River Park I po Most Lafranconi a do 3 rokov (od vydania stavebného povolenia) vybuduje novú promenádu v území nového projektu. V ďalšej etape súčasne investor vybuduje verejný priestor centrálneho námestia o rozlohe 2500 m², rozšíri pobytové plochy pre verejnosť pod promenádnou časťou a vybuduje pobytovo-oddychový pontón v centrálnej línii námestia v prepojení s Dunajom.

Rokovanie o začiatku prác na obnove Dunajskej promenády inicioval primátor Bratislavy ešte v decembri 2015.

Autor: (is)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2018
Program Európa pre občanov podporil kultúrne projekty za takmer 804-tis. eur
Na Slovensko vďaka programu Európa pre občanov poputuje takmer 804-tis.eur. V poslednej výzve uspelo 24 slovenských projektov. Najviac peňazí pôjde do 21 slovenských obcí, miest a organizácií zastupujúcich samosprávu na projekty podporujúce družobné partnerstvá miest.
viac
09.08.2018
Počet volebných obvodov v meste klesol zo siedmich na dva
V novembrových komunálnych voľbách už obyvatelia Liptovského Hrádku nebudú voliť v siedmich obvodoch, ale len v dvoch. Doterajší počet mestských poslancov v množstve 13 zostáva zachovaný.
viac
09.08.2018
Obnovené bunkre v bratislavskej Petržalke sú magnetom pre milovníkov histórie
Budovanie opevnení (bunkrov) sa v Československu začalo približne v 30. rokoch minulého storočia a bolo reakciou na rozmach Hitlera a jeho stúpencov. Na Slovensku bolo postavených niekoľko stovák obranných objektov.
viac
09.08.2018
Cyklopodujatie vdýchne život starým bicyklom a pripomenie históriu mesta
V Sabinove sa 2. septembra na námestí v parku uskutoční dobová prehliadka, ktorá dá šancu všetkým starým bicyklom ukázať sa v celej ich kráse. Občianske združenie Creativeast. organizuje CYKLOPODUJATIE, na ktorom si návštevníci pripomenú staré časy a hneď niekoľko významných výročí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.23 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.99 %