Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
5°C Bratislava
09.02.2016 07:00

Dunajskú promenádu v Bratislave začnú revitalizovať koncom marca


Miesto PKO má vyrásť futuristická stavba s promenádou. (Foto: Henbury Development)


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa 13. januára stretol so zástupcami spoločnosti Henbury Development a vyzval ich na čo najrýchlejšiu obnovu Dunajskej promenády.


Obnova Dunajskej promenády v časti od River Park I. po most Lafranconi, ktorá je jednou z podmienok mimosúdnej dohody medzi mestom a investorom, sa začne v marci 2016.

„Nemáme na čo čakať. Súčasťou mimosúdnej dohody je obnova Dunajskej promenády do 7 mesiacov od získania všetkých povolení. Čím skôr sa začne, tým skôr sa do tejto cennej časti Bratislavy vráti život a Bratislavčania budú môcť promenádu plnohodnotne využívať,“ dôvodil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Na stretnutí sa zástupcovia investora dohodli s vedením mesta na termínoch aj konkrétnych prácach. „Obnova Dunajskej promenády sa podľa dohody začne koncom marca a hotová bude už v lete,“ povedal primátor. Medzi práce, ktoré sa investor zaviazal v tomto priestore spraviť, patrí obnova plôch a chodníkov vytvárajúcich priestor pre peších, výsadba zelene a parkové úpravy, vyčistenie múrika, vybudovanie verejného osvetlenia, umiestnenie mobiliáru zahŕňajúceho lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle či pitné fontány. Postup prác bude vedenie mesta kontrolovať.

 

Na decembrovom mestskom zastupiteľstve mestskí poslanci schválili návrh mimosúdnej dohody týkajúcej sa objektu PKO, čím odvrátili finančný kolaps, ktorý by mestu hrozil v prípade pretrvávajúcich súdnych sporov. Podľa dohody investor do 7 mesiacov opraví existujúcu promenádu v dĺžke od River Park I po Most Lafranconi a do 3 rokov (od vydania stavebného povolenia) vybuduje novú promenádu v území nového projektu. V ďalšej etape súčasne investor vybuduje verejný priestor centrálneho námestia o rozlohe 2500 m², rozšíri pobytové plochy pre verejnosť pod promenádnou časťou a vybuduje pobytovo-oddychový pontón v centrálnej línii námestia v prepojení s Dunajom.

Rokovanie o začiatku prác na obnove Dunajskej promenády inicioval primátor Bratislavy ešte v decembri 2015.

Autor: (is)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.01.2019
V múzeu ulahodia milovníkom gajdošskej hudby aj motocyklistiky
Pestrú ponuku výstav ponúkne tento rok svojim návštevníkom Pohronské múzeum v Novej Bani.
viac
11.01.2019
Mesto pokračuje v rekonštrukcii kaštieľa Migazziovcov
Mesto Zlaté Moravce pokračuje v rekonštrukcii kaštieľa Migazziovcov, ktorý je zapísaný v ústrednom zozname kultúrnych pamiatok. Koncom minulého roka sa uskutočnila tretia etapa výmeny pôvodných okien.
viac
11.01.2019
Mesto prijíma žiadosti o dotácie v oblasti kultúry a športu
V meste Myjava sa môžu fyzické osoby uchádzať o finančné prostriedky z mestského rozpočtu na podporu kultúry a športu. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin.
viac
12.01.2019
Nový ročník celoslovenskej súťaže Pre Vodu 2019
Po troch úspešných ročníkoch vyhlásila Nadácia Ekopolis ďalší ročník súťaže PRE VODU, ktorá sa aj v roku 2019 bude venovať riešeniu problémov s vodou. Od januára môžu obce, združenia či firmy nominovať konkrétnu situáciu, ktorá sa týka napríklad zadržiavania a úspor vody, prevencie sucha či povodní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %