Štvrtok 23.05.2019
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
09.02.2016 07:00

Dunajskú promenádu v Bratislave začnú revitalizovať koncom marca


Miesto PKO má vyrásť futuristická stavba s promenádou. (Foto: Henbury Development)


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa 13. januára stretol so zástupcami spoločnosti Henbury Development a vyzval ich na čo najrýchlejšiu obnovu Dunajskej promenády.


Obnova Dunajskej promenády v časti od River Park I. po most Lafranconi, ktorá je jednou z podmienok mimosúdnej dohody medzi mestom a investorom, sa začne v marci 2016.

„Nemáme na čo čakať. Súčasťou mimosúdnej dohody je obnova Dunajskej promenády do 7 mesiacov od získania všetkých povolení. Čím skôr sa začne, tým skôr sa do tejto cennej časti Bratislavy vráti život a Bratislavčania budú môcť promenádu plnohodnotne využívať,“ dôvodil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Na stretnutí sa zástupcovia investora dohodli s vedením mesta na termínoch aj konkrétnych prácach. „Obnova Dunajskej promenády sa podľa dohody začne koncom marca a hotová bude už v lete,“ povedal primátor. Medzi práce, ktoré sa investor zaviazal v tomto priestore spraviť, patrí obnova plôch a chodníkov vytvárajúcich priestor pre peších, výsadba zelene a parkové úpravy, vyčistenie múrika, vybudovanie verejného osvetlenia, umiestnenie mobiliáru zahŕňajúceho lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle či pitné fontány. Postup prác bude vedenie mesta kontrolovať.

 

Na decembrovom mestskom zastupiteľstve mestskí poslanci schválili návrh mimosúdnej dohody týkajúcej sa objektu PKO, čím odvrátili finančný kolaps, ktorý by mestu hrozil v prípade pretrvávajúcich súdnych sporov. Podľa dohody investor do 7 mesiacov opraví existujúcu promenádu v dĺžke od River Park I po Most Lafranconi a do 3 rokov (od vydania stavebného povolenia) vybuduje novú promenádu v území nového projektu. V ďalšej etape súčasne investor vybuduje verejný priestor centrálneho námestia o rozlohe 2500 m², rozšíri pobytové plochy pre verejnosť pod promenádnou časťou a vybuduje pobytovo-oddychový pontón v centrálnej línii námestia v prepojení s Dunajom.

Rokovanie o začiatku prác na obnove Dunajskej promenády inicioval primátor Bratislavy ešte v decembri 2015.

Autor: (is)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2019
P. Pellegrini: Vláda prijme národný plán na dobudovanie vodovodov a kanalizácií
Vláda v blízkom období predloží a schváli národný plán dobudovania vodovodov a kanalizácií na území Slovenskej republiky. Po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove to oznámil premiér Peter Pellegrini.
viac
16.05.2019
Nárast recyklácie odpadu je o nastavení politík i investíciách, mienia odborníci
Miera recyklácie komunálneho odpadu v SR je naďalej nízka, podľa posledných čísiel sa pohybuje na úrovni 23 percent, čo je polovica priemeru krajín Európskej únie (EÚ).
viac
16.05.2019
Zemplínska ostrá kosa napíše svoj jubilejný desiaty ročník
Súťaž v kosení ručnou kosou, ktorá sa uskutoční v sobotu (18. 5.) v Nižnom Hrušove vo Vranovskom okrese, napíše svoj jubilejný desiaty ročník. Pripravený je aj sprievodný program.
viac
16.05.2019
MŠVVaŠ zverejnilo anketu k zavedeniu povinnej predškolskej dochádzky
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR zverejnilo na svojom profile na sociálnej sieti anketu týkajúcu sa zavedenia povinnej predškolskej dochádzky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %