Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
09.03.2018 09:09

Druhý marcový víkend v kraji bude cestovateľský aj vinársky


Plagát - pozvánka


Cestovateľský festival Cestou necestou, Dizajnové trhy – Šikovné ruky slovenských ludzí, Bratislavský ČSOB maratón, Degustácia vín na Pezinskom zámku či Jarný maratón v Stupave.


„Účasť na medzinárodných veľtrhoch, akým je aj medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITB Berlín je pre prezentáciu regiónu nevyhnutná. Našim cieľom je motivovať zahraničných turistov, aby sa vydali spoznať krásy bratislavského regiónu. Vďaka svojim možnostiam je daný región stále vyhľadávanejším turistickým cieľom aj maďarských návštevníkov. Milovníci bohatej kultúry, jedinečnej gastronómie a vinárstva, prírody či relaxu, každý si tu príde na svoje. Treba sa prísť na vlastnej koži presvedčiť o bohatej ponuke s kvalitnými službami,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Cestovateľský festival Cestou necestou s viac ako 30 inšpirujúcimi prezentáciami od 9. do 11.3. v Dome kultúry Ružinov. Súčasťou festivalu sú aj hudobné koncerty, sprievodný program či gastro pochúťky.

Šikovné ruky slovenských ludzí spájajú slovenských výrobcov, kvalitné produkty, tradície a lahodné gastronomické menu. 10. a 11.3. od 10:00 odštartuje prvý ročník dizajnových trhov Šikovných rúk slovenských ludzí.

Po 13. krát sa návštevníci môžu tešiť na ČSOB už 10.3. Bratislavský ČSOB maratón odštartuje svoj 3. diel o 9:00. Bežci , ktorí sa zúčastnili všetkých troch zimných behov, získajú v cieli Eurovea krásnu zimú medailu.

10.3. sa uskutoční Degustácia vín z Veľkých Pavlovic . Degustovať sa bude od 17:00 v Rohožníku. K ochutnávke je pripravených 6 až 7 druhov vín. Pre návštevníkov je pripravené aj drobné občerstvenie.

V sobotu 10.3. sa bude degustovať i na zámku v Pezinku! Hostia nazrú do historickej pivnice Pezinského zámku či priamo do výrobných priestorov. K degustácii bude pripravený studený záhryz.

V Stupave sa uskutoční Jarný maratón. Už túto nedeľu 11.3. je pripravený program plný pohybu! Program začne lekciou Pilátesu s pokračovaním rôznych druhov jógy a nebude chýbať ani tombola o zaujímavé ceny! Podujatie začína o 10:00 v areáli Happy.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Autor: Bratislava Region Tourism - Mgr. Petra Kotúčková


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2016
Medzi Rohožníkom a Malackami bude kvalitnejšia cesta
Úzka a nekvalitná cesta medzi Rohožníkom a Malackami sa zmení na cestu vyššej triedy. Na komplexnú rekonštrukciu vyše osemkilometrového úseku získal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančný príspevok z eurofondov.
viac
27.07.2016
Smart cities alebo (ne)uchopiteľná vízia?
Smart cities sú v podstate marketingovo nazvané inteligentné či múdre mestá. Mestá s víziou dynamického života, takmer dokonalých riešení, s vidinou toho, že každý problém je výzvou na ceste k dokonalosti.
viac
08.08.2016
Zo štyroch etáp výstavby Vážskej vodnej cesty je dokončená len prvá
Pred šiestimi rokmi mala byť dobudovaná Vážska vodná cesta. Zo štyroch etáp výstavby, ktoré mali spojiť Žilinu s Dunajom v Komárne, je však v súčasnosti dobudovaná len prvá etapa Komárno – Sereď v celkovej dĺžke 75 kilometrov.
viac
12.07.2017
Starosta Mýtnej P. Greksa sa na protest vzdá funkcie
Starosta obce Mýtna v okrese Lučenec Pavel Greksa sa ku koncu aktuálneho roka vzdá svojej funkcie. Ako uviedol, dôvodom je spochybnenie výstavby ďalších úsekov rýchlostnej cesty R2 v smere od Kriváňa na Košice, za ktoré ako aktivista bojuje už vyše desať rokov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %