Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
31.10.2018 12:35

Dobrý sused bude pomáhať vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach a v Rovinke


Dobrý sused


Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis štartuje nový grantový program Dobrý sused pre komunity v okolí bratislavskej rafinérie. Aktívni občania, lokálne samosprávy a organizácie majú možnosť zlepšiť kvalitu života vo svojom bezprostrednom okolí a získať pre svoj nápad grant do výšky 4000 eur.


Podporené budú zmysluplné projekty v oblasti sociálneho rozvoja, podpory kultúry a budovania vzťahov miestnych komunít. Slovnaft na ich realizáciu rozdelí 25 000 eur. V pilotnej fáze programu môžu o financovanie požiadať subjekty v bezprostrednom okolí Slovnaftu v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka.

 „Pri úvahách o tom, ako môže Slovnaft pomôcť spoločnosti vytvárať trvalé hodnoty sme sa držali osvedčeného/známeho hesla - ak chcete niečo zmeniť, začnite od seba. Rafinéria v Bratislave je vďaka najnovším technológiám použitým pri spracovaní ropy jednou z najmodernejších v Európe. Vplyv našej každodennej činnosti však nie je nebadateľný a najviac to pociťujú naši susedia. Aj preto v pilotnej fáze chceme podporiť snahu aktívnych ľudí takpovediac „za naším plotom“ a spraviť z ich okolia ešte lepšie miesto pre život.“, uviedol Gabriel Szabó, výkonný riaditeľ SLOVNAFT, a.s.

 Grantový program Dobrý sused je zameraný na napĺňanie potrieb lokálnych komunít, pričom súčasťou podporených projektov má byť spolupráca aktívnych občanov, samospráv, školských zariadení a občianskych združení. Žiadatelia môžu predkladať projekty na sprístupnenie kultúrne a spoločensky zaujímavých lokalít, projekty športovo-rekreačného charakteru podporujúce trávenie voľného času, budovanie zázemia pre rozvoj vodáckeho, cyklistického športu a turistiky, projekty na organizáciu kultúrno-spoločenských podujatí a podobne.

O grant môžu požiadať:

- registrované mimovládne neziskové organizácie,

- základné, stredné a materské školy,

 - centrá voľného času a komunitné centrá,

- mestské časti a obce: Vrakuňa, Podunajské Biskupice a Rovinka.

 Grantová výzva je otvorená od októbra 2018 až do vyčerpania finančných prostriedkov. Podporené projekty musia byť zrealizované do 3 mesiacov od pridelenia grantu.

 Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na www.slovnaftludom.skwww.ekopolis.sk.

 Alebo u programového manažéra Nadácie Ekopolis: Milan Hronec, hronec@ekopolis.sk

Autor: (ts-slovnaftludom)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2016
ŽSK dostavia ďalšiu časť cyklotrasy BikeKia, ktorá spája dva hrady
Zmluvu o poskytnutí grantu na dostavbu ďalšieho úseku cyklotrasy BikeKia, ktorá spája hrady Budatín a Strečno, v pondelok (26. 9.) podpísali podpredseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Jozef Štrba a správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.
viac
13.04.2017
V roku 2017 ožije ďalších 23 zelených oáz po celom Slovensku
Revitalizácia parku, obnova náučného chodníka, vytvorenie komunitnej záhrady a ďalšie ekologické projekty sa zrealizujú vďaka grantovému programu Zelené oázy. V 11. ročníku, ktorý vyhlásila Nadácia Ekopolis a spoločnosť SLOVNAFT, a. s., získalo podporu 23 projektov v celkovej výške 56 000 eur.
viac
11.05.2017
Nadácia Ekopolis odštartovala fotografickú súťaž
Nadácia Ekopolis vyhlásila 2. ročník fotografickej súťaže na tému Bicykel, vhodná alternatíva k autám pre cestu do práce. Uzávierka prijímania fotografií do súťaže je 31. mája 2017.
viac
06.02.2019
Slovnaft odštartoval 12. ročník Talentov Novej Európy
Talentované deti a mladí ľudia sa môžu do 25. februára 2019 už po dvanásty raz prihlásiť do grantového programu Talenty Novej Európy. Slovnaft a Stredoeurópska nadácia prerozdelia aj v tomto ročníku 66-tisíc eur medzi nadané talenty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %