Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
27.05.2016 07:30

Do rozpočtu mesta pribudlo 300 000 eur


Ilustračná snímka: (int.).


Zmeny prostredníctvom rozpočtového opatrenia odsúhlasili na rokovaní handlovskí mestskí poslanci.


Navýšenie kapitálových príjmov o 300 000 eur z predaja pozemkov, kde bude v budúcnosti stáť nová obchodná zóna či transfery na rekonštrukciu telocvične ako i nákup nového komunálneho vozidla zahŕňa tretia úprava rozpočtu Handlovej na tento rok.      

Návrh tretej zmeny pripravila radnica z dôvodov, ktoré súvisia s tradičným aktualizovaním schváleného rozpočtu v rôznych oblastiach. V neposlednom rade tiež z dôvodu nových vstupov, súvisiacich s už realizovanými, prebiehajúcimi, respektíve novo pripravovanými aktivitami najmä v oblasti projektov. Niektoré nové položky, zapracované v predloženom návrhu zmeny rozpočtu vyplývajú z potreby zapracovania očakávaných príjmov, respektíve výdavkov do rozpočtu tak, aby boli dodržané rozpočtové pravidlá.       

"V tretej úprave rozpočtu máme rozhodujúci medzník, kedy mesto získalo z predaja pozemku na Morovnianskom sídlisku príjem do kapitálového rozpočtu vo výške 300 000 eur. Ten je potom rozhodujúce rozmeniť na ďalšie výdavky súvisiace s pripravovanými projektami. Máme tu projekt zateplenia materských škôlok, projekt kompostárne pre mesto Handlová, ďalšie projekty súvisiace s medziblokovými priestormi na Morovnianskom sídlisku," ozrejmil vedúci ekonomického oddelenia Mestského úradu v Handlovej Peter Mendel.        

Okrem príjmu z predaja pozemkov na Morovnianskom sídlisku sa rozpočet navýšil aj o refundáciu platieb z Ministerstva financií v súvislosti s projektom rekonštrukcie mestskej knižnice a centrálnej mestskej zóny, a to o sumu dovedna 322 060 eur. Na strane výdavkov sa zase znížila asi o 80 000 eur položka na úpravu miestnej komunikácie Potočná, a to v súvislosti s nižšou vysúťaženou sumou vo verejnom obstarávaní. Radnica tiež plánuje zakúpiť mestský mobiliár za 20 000 eur či kvetinovú výzdobu na námestie v sume 10 000 eur. Ďalších 20 000 eur bude použitých na vytvorenie umeleckého diela na Námestie baníkov. Pôjde o sochu Barborky na existujúcej fontáne, pričom jej autorom bude akademický maliar Rudolf Cigánik. "Tieto položky sú tam zapracované v súvislosti s projektom centrálnej mestskej zóny, ktorý s nimi pôvodne počítal. Avšak ministerstvo nám ich neuznalo ako oprávnené. To znamená, že my sme ich zapracovali až v tejto časti. Centrálna zóna tak bude dopracovaná do takej podoby, s akou počítal pôvodný projekt," priblížil Mendel.       

Kapitálové výdavky mesta sa navyšujú o sumu 60 000 eur na rekonštrukciu chodníkov na Ulici SNP a v centre. Samospráva tiež plánuje opraviť za 13 000 eur strechu na základnej škole Školská, ktorá je v havarijnom stave.        

Celková bilancia rozpočtu po jeho tretej zmene predstavuje na strane celkových príjmov 10 637 881 eur a celkových výdavkov 10 622 154 eur. Rozpočet je tak prebytkový, a to o sumu 15 727 eur.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2016
Mesto pripravuje nový územný plán
Mesto Vráble pripravuje nový územný plán. Mesto ako orgán územného plánovania konštatovalo, že sa zmenili územno-technické, hospodárske a sociálne predpoklady a na základe toho rozhodlo o obstaraní nového Územného plánu mesta Vráble.
viac
27.01.2017
Karlova Ves bude poskytovať dotácie podľa nových pravidiel
Firmy, združenia, spolky, organizácie a rovnako tak podnikatelia so sídlom alebo sférou činnosti na území bratislavskej Karlovej Vsi budú môcť i v tomto roku požiadať mestskú časť o dotáciu, určenú pre verejnoprospešné služby a účely, podporu podnikania a zamestnanosti.
viac
24.04.2017
Mesto Martin hospodárilo v roku 2016 s prebytkovým rozpočtom
Mesto Martin hospodárilo podľa záverečného účtu v roku 2016 s prebytkovým rozpočtom vo výške zhruba 4 milióny eur. Záverečný účet mesta Martin schválili na dnešnom (24. 4.) rokovaní poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Martine.
viac
19.06.2017
Rozpočet mesta poslanci navýšili o takmer 190 000 eur
Tretiu zmenu rozpočtu v tomto roku schválili poslanci mestského zastupiteľstva v Spišskej Belej na svojom ostatnom zasadnutí. Príjmy aj výdavky boli navýšené zhodne o 189 984 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %