Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
5°C Bratislava
23.04.2018 11:22

Do Ankety Strom roka môžete prihlásiť svoj obľúbený strom do konca apríla


Strom roka - logo


V 16. ročníku súťaže Strom roka môžete ešte do 30. apríla využiť šancu na nomináciu stromu, ktorý je pre Vás výnimočný. Cieľom súťaže je vzbudiť záujem o životné prostredie, predovšetkým zviditeľniť staré, majestátne a vzácne stromy.


Prihlasovať stromy do súťaže môžu mestá, obce, školy, organizácie i jednotlivci. Hlavným partnerom ankety je Nadácia Slovenskej sporiteľne a patronát nad súťažou po siedmy krát drží spevák Peter Lipa.

Stromy je možné prihlásiť cez elektronický formulár Nadácie Ekopolis, alebo klasickou papierovou formou do 30. apríla 2018. Z prihlásených stromov vyberie odborná komisia 12  finalistov. Verejné hlasovanie spustíme začiatkom júla na letnom festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do konca septembra 2018. Novinkou tohto ročníka je INSTAGRAM súťaž, ktorá bude prebiehať práve počas spomínaného festivalu.

„Fotografie spolu s príbehmi stromov – finalistov zverejníme na našej webovej stránke www.ekopolis.sk. Ako už tradične, hlasovať sa môže prostredníctvom hlasovacieho lístka, SMS-kou, na našom webe, alebo aj na sociálnej sieti Facebook cez našu fanpage Nadácie Ekopolis,“ hovorí Milan Hronec, programový manažér Nadácie Ekopolis.

Výsledky hlasovania budú zverejnené v októbri, pričom strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2018 a bude reprezentovať Slovensko v európskej súťaži Európsky strom roka. Víťazný strom získa odborný dendrologický posudok od arboristickej spoločnosti ISA Slovensko a finančný príspevok na ošetrenie vo výške 300 eur. Stromy na 2. a 3. mieste získajú peňažnú odmenu v hodnote 300 eur na ošetrenie alebo na úpravu okolia. Traja nominujúci a traja hlasujúci budú odmenení knižnými poukážkami od kníhkupectva Artforum. Prvé tri školy, ktoré vyzbierajú najviac hlasovacích lístkov, získajú výsadbový materiál od Záhradníctva ABIES v celkovej hodnote 500 eur.

„Ceníme si spoluprácu s Medzinárodnou arboristickou spoločnosťou (ISA Slovensko), ktorá aj tento rok bezplatne ošetrí ďalšie stromy. Navyše ošetrovania budú prebiehať za prítomnosti verejnosti, študentov a žiakov škôl, čím prispejeme k osvete ochrany stromov.“ dopĺňa Milan Hronec. Ďalšou novinkou je aj odborný seminár pre zástupcov samosprávy a úradníkov v 3 mestách.

Všetky potrebné informácie o ankete Strom roka 2018 sú zverejnené na www.ekopolis.sk/zivotne-prostredie/strom-roka.

Okrem Nadácie Slovenskej sporiteľne a ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť) anketu ďalej podporili - Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES.

Kontakty:  Nadácia Ekopolis, Komenského 21, 974 01, Banská Bystrica

Programový manažér Milan Hronec, tel. 048 / 470 10 95,  0911 452 457, hronec@ekopolis.sk

 

Autor: Nadácia Ekopolis


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.04.2016
V súťaži Európsky strom roka skončila hruška ružová z Bošáce tretia
Hruška ružová z Bošáce - Zabudišova v okrese Nové Mesto nad Váhom obsadila tretie miesto v medzinárodnej súťaži Európsky strom roka.
viac
17.05.2016
Blíži sa uzávierka nominácií ankety Strom roka
Nadácia Ekopolis vyhlásila v poradí už štrnásty ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy. Uzávierka prihlasovania súťažných stromov je 20. mája.
viac
02.11.2016
Titulom Strom roka 2016 sa pýši budatínsky platan
Víťazom ankety Strom roka 2016 sa stal platan z Budatína, ktorý získal 2 488 hlasov. Bude reprezentovať Slovensko v súťaži Európsky strom roka.
viac
25.09.2017
O víťazovi ankety môžete rozhodnúť už len pár dní
Už len pár dní je otvorené hlasovanie v ankete Strom roka 2017. Do konca septembra 2017 môžete poslať hlas jednému z dvanástich stromov - finalistov ankety Strom roka a podporiť tak jeho ošetrenie. Finalisti získali do dnešného dňa spolu vyše 10 000 hlasov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %