Pondelok 19.11.2018
Dnes má meniny 
Alžbeta
1°C Bratislava
15.05.2018 01:56

Deň matiek sa pod Urpínom oslavoval aj tradičnými pretekmi lezúňov


Ilustračná snímka, zdroj Bystricoviny


Nedeľňajší Deň matiek si už tradične užili aj ich najmenšie ratolesti, ktoré v banskobystrickej Europe "súperili" na pretekoch lezúňov. Zúčastniť sa na nich mohli všetky deti, ktoré v deň podujatia dovŕšili maximálne jeden rok.


Ich úlohou bolo v čo najkratšom čase zdolať štvornožky vymedzený päťmetrový úsek.  "Neodmysliteľnou súčasťou pretekov sú už každoročne mamičky, ktoré majú v rámci pravidiel povolené povzbudzovať svojho favorita rôznymi motivačnými predmetmi. V minulosti sa osvedčili zrkadielka, obľúbené maškrty, farebné hračky, ale i kľúče, ktoré pomohli drobcom zdolať cieľovú rovinku čo najskôr," uviedla Jana Seleštianska, Marketing Coordinator Europa SC.       

Každý z malých pretekárov získal registračný balíček s vecnými predmetmi od partnerov akcie. Najrýchlejšie batoľa aj plienky, guľôčkovú dráhu, balíčky kozmetiky a darčekové poukážky, čo podľa Seleštianskej zrejme viac tešilo rodičov.      

 Akcia pri príležitosti osláv Dňa matiek sa pod Urpínom uskutočnila deviatykrát.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2016
Pôst na Štedrý deň dodržiava až 74 percent Slovákov
Pôst na Štedrý deň dodržiava až 74 percent Slovákov a na polnočnej svätej omši sa zúčastňuje 68 percent obyvateľov, a to najmä na východe Slovenska.
viac
20.04.2017
Štúrovo oslávi Deň zeme výsadbou stromov
Mesto Štúrovo v okrese Nové Zámky sa aj v tomto roku zapája do osláv Svetového dňa Zeme, v piatok (21.4.) o 9.30 h v parku pred mestským úradom (MsÚ) symbolicky vysadia dreviny.
viac
04.10.2017
Primátorský deň v Žiline bude plný kultúry, otvorených dverí aj diskusie
V piatok 6. októbra sa žilinská samospráva ešte viac sprístupní verejnosti. Mesto Žilina pozýva občanov všetkých generácií na Primátorský deň, ktorý ponúkne bohatý program.
viac
09.08.2018
DEŇ KROJA sa blíži. ZMOS preto zriadil špeciálnu emailovú adresu.
Združenie miest a obcí Slovenska je partnerom jedinečného podujatia, v ktorom sa spája regionálna kultúra so spoločnou históriou. Ide o podujatie „Deň kroja“, ktoré vnímame ako príležitosť prezentovať kultúrne dedičstvo a zvyky z jednotlivých kútov našej krajiny na jednom mieste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.45 %