Pondelok 19.02.2018
Dnes má meniny 
Vlasta
-0.6°C Bratislava
09.02.2018 09:41

Deti z materských škôl sa na ľade učia základy korčuľovania


Ilustračná snímka.


Michalovskí škôlkari sa môžu aj v tomto roku naučiť korčuľovať v rámci projektu Korčuliarska gramotnosť. Realizuje ho mesto v spolupráci s Hokejovým klubom (HK) Mládež Michalovce. Výučba základov korčuľovania je určená pre deti od päť do šesť rokov.


Podľa slov hovorkyne radnice Ivety Palečkovej cieľom aktivity, ktorá v tomto roku píše svoje štvrté pokračovanie, je dať deťom možnosť vyskúšať si pohyb na ľade, naučiť sa korčuľovať a mať tak možnosť výberu ďalšej športovej aktivity. "Mesto zabezpečuje dopravu detí na zimný štadión autobusom, čo je pre mnohé z nich tiež veľký zážitok, poskytuje tiež štadión, teda ľadovú plochu, a HK Mládež zabezpečuje trénerov a pomôcky," priblížila.       

Do tohto projektu je podľa jej ďalších slov zapojených 190 detí z ôsmich materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta a jednej cirkevnej materskej školy. "Výučbu navštevujú aj detičky z iného mesta, ktoré na korčuľovanie vozia rodičia. Jednotlivé materské školy majú stanovený harmonogram a každá skupina má na korčuľovanie určených 45 minút," doplnila s tým, že projekt potrvá do 19. apríla.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.04.2016
V hodnotení Smart Cities skončili Michalovce na treťom mieste
Mesto svoj mapový portál Web-Gis neustále zdokonaľuje a v týchto dňoch je už sprístupnený v novej, aktualizovanej verzii.
viac
18.04.2016
Michalovce skončili tretie na Slovensku v získavaní projektov z eurofondov
Mesto Michalovce získalo v uplynulom programovom období v rokoch 2007–2015 zo štrukturálnych fondov 17 690 470 eur. V počte získaných projektov sa samospráva umiestnila na treťom mieste v rámci samospráv Slovenskej republiky za mestami Košice a Prešov.
viac
27.01.2017
Obyvatelia mesta môžu požiadať o Senior kartu
Obyvatelia Michaloviec s trvalým pobytom v meste, ktorí dosiahnu v tomto roku vek 65 rokov, môžu požiadať o Senior kartu. Vydáva ju odbor sociálnych vecí mestského úradu po predložení dokladu totožnosti a overení požadovaných údajov.
viac
29.12.2017
Silvester v Michalovciach bude opäť bohatý na program
Posledný deň kalendárneho roka spestrí v Michalovciach niekoľko zaujímavých podujatí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %