Nedeľa 19.05.2019
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
26.04.2018 02:30

Deti sa opäť môžu zapojiť do projektu Detský čin roka


Ilustračná snímka, zdroj: detskycin.sk


Deti sa aj v tomto roku môžu zapojiť do projektu Detský čin roka, ktorý má dlhoročnú tradíciu. V týchto dňoch prichádza výzva, aby deti, rodičia či dospelí napísali správu o dobrých skutkoch, ktorú môžu zasielať do 30. júna 2018.


Na jeseň realizátori projektu zašlú do škôl pedagogický materiál s 35 nomináciami, ktoré vyberie zo všetkých skutkov výberová komisia. Priebežne s detskou porotou bude na jeseň prebiehať aj online anketa pre dospelých pripravená s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk. Detské hlasy rozhodnú, ktoré skutky získajú v decembri ocenenie Detský čin roka 2018. Dobré skutky detí do 16 rokov môžu prihlásiť aj rodičia, pedagógovia a dospelí.       

Pisatelia môžu zaradiť dobré skutky do kategórii: Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad a Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin. Deti môžu písať nielen o veľkých, ale aj každodenných drobných skutkoch vykonaných s dobrým úmyslom pomôcť, potešiť, prekvapiť, či podporiť. Písať môžu aj o činoch svojich kamarátov, ktoré by mali byť ocenené a tiež o kolektívnych dobrých skutkoch, ktoré spoločne zrealizujú.       

Deti a pedagógovia môžu čerpať inšpiráciu z pedagogického materiálu na hodinách etickej výchovy, slovenského jazyka či v školskom klube, z príbehov a rozprávania o hodnotách, akými sú nezištná pomoc, integrácia zdravých a postihnutých, ochrana prírody, zodpovednosť, spolupráca, nezištnosť, spolupatričnosť a podobne.       

Aj Občianske združenie Detský čin roka pripravilo pre každú fázu projektu podporné pedagogické materiály pre učiteľov. Materiály sú dostupné na webstránke projektu www.detskycin.sk.       

TASR informovala koordinátorka projektu Magdaléna Fábryová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.03.2017
Na pôde Ekonomickej fakulty UMB otvoria detský kútik
Pri príležitosti 40. výročia vzniku Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (EF UMB)  si vás dovoľujeme pozvať na oficiálne otvorenie detského kútika pre deti zamestnancov a študentov fakulty.
viac
08.06.2018
Pozvánka na 28. ročník športových hier detí z detských domovov
Tento rok sa finále v atletických disciplínach Športových majstrovstiev detí z detských domovov - Športové majstrovstvá s Nestlé, bude opäť konať v Čilistove (Šamorín). Deti sa tu súťažne stretnú v dňoch 13 .- 14. 6. 2018 v areáli športového rezortu Element resort.
viac
25.07.2018
Výzva na zasielanie nominácií za Sociálny čin roka a za významnú pomoc rodinám
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky aj tento rok pokračuje v udeľovaní Ocenenia ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR za Sociálny čin roka a za významnú pomoc rodinám.
viac
17.09.2018
Odštartovala Olompiáda, v separovaní odpadu súťaží vyše 23 000 detí
V bratislavskej Zoologickej záhrade (ZOO) v pondelok odštartoval siedmy ročník veľkej detskej súťaže v separovaní komunálneho odpadu Olompiáda.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %