Pondelok 22.07.2019
Dnes má meniny 
Magdaléna
°C
04.04.2017 12:59

Deň učiteľov v Trebišove


Ocenené pedagogičky.


Mesto Trebišov zorganizovalo koncom marca spoločenské stretnutie pri príležitosti Dňa učiteľov v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove.


Tento sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických zamestnancov, ktorí sa podieľajú na formovaní osobnosti dieťaťa už od jeho útleho veku. Práve tento deň dáva príležitosť žiakom a verejnosti na to, aby otvorene vyjadrili poďakovanie a prejavili voči nim svoju úctu.

V úvode kultúrneho programu sa predstavili žiaci Základnej umeleckej školy v Trebišove pekným hudobno-tanečným vystúpením. Pozvaným hosťom, pedagógom, sa následne prihovoril primátor mesta Marek Čižmár, ktorý im vyjadril  poďakovanie za ich zodpovedný prístup k práci a ocenil ich nezastupiteľnú úlohu v dnešnej spoločnosti.     

Mesto Trebišov sa rozhodlo oceniť štrnástich pedagógov za oddanú prácu a lásku, ktorú dennodenne rozdávajú deťom. Sú to:

Bc. Zuzana Demková, MŠ Škultétyho

Mgr. Dagmar Janoková, MŠ Komenského 

Mgr. Martin Jeňo, ZŠ Komenského

Renáta Klubertová, MŠ Hviezdoslavova

Mgr. Želmíra Kovaľová, ZŠ I. Krasku

Mgr. Jana Mantičová, ZŠ M. R. Štefánika

Viera Paričiová, ZŠ Pribinova

Mgr. Ján Pekarčík, CVČ

Mgr. Anna Sokolská, ZŠ I. Krasku

Viera Štefaňáková, MŠ Škultétyho

Mgr. Jana Tociková, ZŠ M. R. Štefánika

Mgr. Michaela Topoľanová, ZŠ Komenského

Mgr. Oľga Dančová

Mgr. Viera Halászová

Pred odovzdávaním ďakovných listov si účastníci slávnostného stretnutia pozreli krátke videozáznamy o ocenených učiteľoch, na ktorých videli, ako počas vyučovacieho procesu  pracujú so žiakmi. Všetci pedagógovia sa následne presunuli do estrádnej sály Mestského kultúrneho strediska v Trebišove, kde bola pre nich pripravená slávnostná recepcia.

 

Autor: (Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2017
Župa ocenila pedagógov
Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenili zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja pedagógov zo stredných odborných škôl a gymnázií, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
viac
03.04.2017
Aj v Nitre ocenili pedagógov materských a základných škôl
Pri príležitosti Dňa učiteľov boli v priestoroch nitrianskej Synagógy v utorok 28. marca ocenení pedagogickí pracovníci z materských,  základných a umeleckých škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry.
viac
12.05.2017
Spoznajme sa na bicykli
V sobotu 13. mája sa uskutoční druhý ročník príjemného podujatia Spoznajme sa na bicykli. Je to podujatie, ktoré organizuje viacero subjektov, vrátane štyroch obcí.
viac
23.05.2017
Mosty kultúry II.
Ďalšia, v poradí už druhá časť tvorivých dielní, pozostávajúca z cyklu prezentácií a panelových diskusií určených pre vybraných žiakov stredných škôl sa uskutoční opäť v priestoroch Centra voľného času Kamarát. Termín prezentácie bude 26. mája 2017.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %