Pondelok 16.07.2018
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
19°C Bratislava
04.04.2017 12:59

Deň učiteľov v Trebišove


Ocenené pedagogičky.


Mesto Trebišov zorganizovalo koncom marca spoločenské stretnutie pri príležitosti Dňa učiteľov v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove.


Tento sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických zamestnancov, ktorí sa podieľajú na formovaní osobnosti dieťaťa už od jeho útleho veku. Práve tento deň dáva príležitosť žiakom a verejnosti na to, aby otvorene vyjadrili poďakovanie a prejavili voči nim svoju úctu.

V úvode kultúrneho programu sa predstavili žiaci Základnej umeleckej školy v Trebišove pekným hudobno-tanečným vystúpením. Pozvaným hosťom, pedagógom, sa následne prihovoril primátor mesta Marek Čižmár, ktorý im vyjadril  poďakovanie za ich zodpovedný prístup k práci a ocenil ich nezastupiteľnú úlohu v dnešnej spoločnosti.     

Mesto Trebišov sa rozhodlo oceniť štrnástich pedagógov za oddanú prácu a lásku, ktorú dennodenne rozdávajú deťom. Sú to:

Bc. Zuzana Demková, MŠ Škultétyho

Mgr. Dagmar Janoková, MŠ Komenského 

Mgr. Martin Jeňo, ZŠ Komenského

Renáta Klubertová, MŠ Hviezdoslavova

Mgr. Želmíra Kovaľová, ZŠ I. Krasku

Mgr. Jana Mantičová, ZŠ M. R. Štefánika

Viera Paričiová, ZŠ Pribinova

Mgr. Ján Pekarčík, CVČ

Mgr. Anna Sokolská, ZŠ I. Krasku

Viera Štefaňáková, MŠ Škultétyho

Mgr. Jana Tociková, ZŠ M. R. Štefánika

Mgr. Michaela Topoľanová, ZŠ Komenského

Mgr. Oľga Dančová

Mgr. Viera Halászová

Pred odovzdávaním ďakovných listov si účastníci slávnostného stretnutia pozreli krátke videozáznamy o ocenených učiteľoch, na ktorých videli, ako počas vyučovacieho procesu  pracujú so žiakmi. Všetci pedagógovia sa následne presunuli do estrádnej sály Mestského kultúrneho strediska v Trebišove, kde bola pre nich pripravená slávnostná recepcia.

 

Autor: (Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2017
Do Košíc prichádza Burza príležitostí
Štátny inštitút odborného vzdelávania organizuje atraktívne podujatie, ktoré bude sprevádzať záujem škôl, žiakov aj zamestnávateľov. Burza príležitostí otvorí široké ponuky na prezentáciu šikovných žiakov, ambicióznych škôl a spoločensky zodpovedných zamestnávateľov.
viac
29.03.2017
Župa ocenila pedagógov
Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenili zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja pedagógov zo stredných odborných škôl a gymnázií, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
viac
03.04.2017
Aj v Nitre ocenili pedagógov materských a základných škôl
Pri príležitosti Dňa učiteľov boli v priestoroch nitrianskej Synagógy v utorok 28. marca ocenení pedagogickí pracovníci z materských,  základných a umeleckých škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry.
viac
29.08.2017
Na platy pedagogických zamestnancov dá mesto o 36 000 eur viac
Do lavíc základných škôl v Liptovskom Mikuláši zasadne v novom školskom roku viac ako 2300 žiakov. "Na zápis do prvého ročníka prišlo takmer 300 z nich, počet prváčikov sa však ukáže až po 15. septembri, keď reálne nastúpia do školy," povedala hovorkyňa radnice Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.37 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.34 %