Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
19.10.2016 05:04

Deň otvorených dverí Ústavu pamäti národa


Ilustračná snímka: (int.).


Ústav pamäti národa pripravil na štvrtok 20. októbra 2016 Deň otvorených dverí ÚPN. V čase od 9. do 16. hodiny bude v jeho sídle na Miletičovej 19 a v Archíve ÚPN na Miletičovej 7 prezentovaná činnosť inštitúcie.


Podujatie je určené predovšetkým pre študentov, žiakov a pedagógov širokého spektra škôl, ale aj pre ostatnú verejnosť. Návštevníci sa zoznámia s činnosťou archívu, uvidia protomuzeálnu expozíciu a navštívia ďalšie oddelenia ústavu. K dispozícii im budú odborní zamestnanci, ktorí ich budú sprevádzať po jednotlivých oddeleniach a priblížia im náplň a spôsob práce. Pripravené sú výstavy dokumentov a program spestria prednášky odborníkov, multimediálne projekcie a dokumentárne filmy.

Návštevníci budú mať v dopoludňajších hodinách možnosť diskutovať s politickým väzňom, spisovateľom Rudolfom Dobiášom, popoludní s osobnosťou Novembra '89, poslancom NR SR Jánom Budajom. Pri príležitosti Dňa otvorených dverí bude dopoludnia o 10. hodine tlačová konferencia. Účasť na nej prisľúbil aj štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR), Mgr. Peter Krajňák. MŠVVaŠ SR v štátnom vzdelávacom programe v rámci prevencie voči prejavom rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu, extrémizmu a ostatných foriem intolerancie mladých ľudí odporúča školám medziiným navštíviť aj Ústav pamäti národa v Bratislave. Záujem o podujatie už prejavili viaceré školy.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Začal sa mesiac úcty k starším a spolu s ním prichádza aj obľúbený Seniorfest
Október je mesiac úcty k starším. Hlavné mesto preto pripravilo aj tento rok obľúbený Seniorfest. Bratislavskí seniori sa ešte stále môžu prihlásiť na niektoré podujatia, ktoré sa budú konať počas celého mesiaca október.
viac
09.11.2016
Na Cyklomoste slobody vyrastie železná opona
Súčasťou šiesteho ročníka Festivalu slobody bude aj Víkend zatvorených hraníc, ktorý spoluorganizuje Bratislavský samosprávny kraj. Na Cyklomoste slobody tak od 18. do 20. novembra bude musieť každý spomaliť a okúsiť tak atmosféru totality.
viac
12.10.2017
Plaváreň na Pántoch už aj pre verejnosť
Plaváreň na Strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9 v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bude od nedele 15. októbra 2017 otvorená už aj pre verejnosť.
viac
13.06.2018
Slovenský národný archív v sobotu otvára brány verejnosti
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov všetkých srdečne pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO ARCHÍVU, ktorý sa bude konať v SOBOTU 16. JÚNA 2018 od 9. do 17. hodiny v priestoroch archívu na Drotárskej ceste č. 42 v Bratislave.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %