Pondelok 19.11.2018
Dnes má meniny 
Alžbeta
1°C Bratislava
08.06.2018 10:06

Deň krivých zrkadiel


Ilustračný výrez plagátu


Druhú júnovú nedeľu sa v Sade Janka Kráľa priamo za nákupným centrom uskutoční podujatie s názvom Deň krivých zrkadiel. Ide o podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a zúčastňujú sa ho organizácie pracujúce s ľuďmi so zdravotným postihnutím. Podujatie je určené pre širokú verejnosť.


“Bratislavská župa podporuje začleňovanie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti ako aj podujatia, ktoré vťahujú ľudí s postihnutím do bežného života. Zároveň takáto inklúzia pootvára dvere do ich sveta, môžeme spoznať ich talent, schopnosti, názory. Pracujeme na tom, aby služby, ktoré župa poskytuje, reflektovali potreby klientov, aby mohli žiť kvalitnejší život,” povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Podujatie organizuje Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike, s ktorými Bratislavský samosprávny kraj aktuálne spolupracuje aj na národnom projekte Podpora partnerstva a dialógu v oblasti participatívnej tvorby verejných politík. Deň krivých zrkadiel sa koná v nedeľu 10. júna 2018 od 14:00 do 17:30 hodine. Na návštevníkov čaká zaujímavý program. Od 14:00 do 15:00 hodiny je pripravený koncert slovenskej rockovej skupiny z Malaciek AC+. Vstup na koncert je voľný. Od 15:00 do 17:00 hodiny môžete zažiť Piknik tvorivosti a zábavy, teda atmosféru trhu a ochutnať z piknikového koša tanec, netradičné športy, hry plné pohody a zábavy.  Poslednú polhodinku programu Dňa krivých zrkadiel, ktorý je venovaný ľuďom s mentálnym postihnutím, uzatvorí  bubnová show v podaní jedinečného bubeníckeho orchestra Campana Batucada. V parku budú zároveň rozmiestnené stánky, kde budú svoju činnosť a výrobky prezentovať ľudia so zdravotným postihnutím z domovom sociálnych služieb.

Deň krivých zrkadiel 2018 sa v priebehu  10. až 12. júna uskutoční aj v Dolnom Kubíne, Komárne, Košiciach, Malackách, Nitre, Partizánskom a Poprade.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.05.2016
Na deň detí z Košíc do Rožňavy historickým vlakom
Aktivisti z košického Klubu historických koľajových vozidiel pozývajú rodičov a deti pri príležitosti Medzinárodného dňa detí na jazdu historickým vlakom z Košíc do Rožňavy.
viac
25.06.2017
Trenčín, Nitra a Poprad získali certifikát mestského smart lídra
Inšpiráciou v smart technológiách je pre slovenské mestá fínske Oulu, ktoré patrí medzi svetovú špičku.
viac
06.10.2017
Konferencia v Košiciach skúma príčiny nárastu politického extrémizmu v EÚ
Európska únia medzi demokraciou a politickým extrémizmom je témou medzinárodnej konferencie, ktorá sa dnes koná v Košiciach. Podujatie organizuje Inštitút európskych demokratov (IED) so sídlom v Bruseli.
viac
10.09.2018
SOŠ technická v Košiciach bude mať aj žiakov s mentálnym postihnutím
Stredná odborná škola (SOŠ) technická v Košiciach ako prvá stredná škola na Slovensku prijme žiakov s ľahkým stupňom mentálneho postihnutia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.45 %