Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
13.04.2018 05:00

Ďalšia etapa rekonštrukcie Dovalovskej cesty sa začne už onedlho


Vodári v spolupráci s cestármi budú umiestňovať kanalizačné poklopy a vodovodné uzávery do rovnakej výšky, akú má miestna komunikácia. Ilustračná snímka: Archív LVS


Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s., Liptovský Mikuláš v spolupráci so Správou ciest ŽSK počas jarných mesiacov pristúpi k ďalšej etape rekonštrukcie cesty na Ul. Čs. armády v Liptovskom Hrádku, ktorá spája miestnu časť Dovalovo s mestom.


„Rekonštrukčné práce v tejto etape budú pozostávať z umiestnenia kanalizačných poklopov a vodovodných uzáverov do požadovanej úrovne,“ informoval Ing. Tomáš Benikovský, výrobný riaditeľ Liptovskej vodárenskej spoločnosti s tým, že táto etapa bola naplánovaná pred samotnou rekonštrukciou ulice v minulom roku v súlade s trendmi, ktoré sú bežné v zahraničí.

V telese cesty, ktorú miestni poznajú aj pod názvom Dovalovská cesta, sú uložené všetky siete, vrátane vodárenskej a kanalizačnej. Umiestnenie kanalizačných poklopov a vodovodných uzáverov v rovnakej výške ako je miestna komunikácia je dôležité z prevádzkových dôvodov - najmä pri pravidelných kontrolách stavu kanalizácie alebo pri poruchách vodovodných prípojok, aby bolo možné odstaviť vodu pri poruche pred danou nehnuteľnosťou.

„Pri rekonštrukcii, s ktorou začneme v druhej polovici apríla, pôjde o štandardnú technológiu, ktorá má zabezpečiť lepšie prepojenie existujúceho nového asfaltu s vodárenskými časťami. Aby sme zabezpečili čo najväčšiu profesionalitu prác a v čo najmenšej možnej miere obmedzili dopravu na ceste, budeme s rekonštrukciou postupovať po častiach,“ vysvetlil T. Benikovský.Rekonštrukcia by mala trvať tri týždne.

 

 

 

Autor: Mgr. Eva Petranová, Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s.


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Obce Oravského podhradia pracujú na rozvoji regiónu
Cieľom desiatich obecných samospráv mikroregiónu Oravské podhradie na najbližšie roky je zabezpečiť rozvoj kultúry, športu a cestovného ruchu, skvalitniť a budovať infraštruktúru či podporiť podnikanie a prílev nových investícií.
viac
11.11.2016
Na Korcháň sa Rakovčania dostanú po novej ceste
Cesta z Rakovej do miestnej časti Korcháň prešla za posledných sedem rokov viacerými rekonštrukciami. Žilinský samosprávny kraj vyasfaltoval už 6,2 kilometra miestnych komunikácií za viac ako 700-tisíc eur.
viac
18.03.2017
Z kanalizácie robia nezodpovední ľudia smetisko
Ľudia často z nevedomosti alebo nezodpovednosti vypúšťajú do verejnej kanalizácie aj odpadové vody, ktoré obsahujú to, čo tam nepatrí. Napríklad, splachujú zvyšky jedál, pričom tie môžu spôsobiť, že pritiahnu potkany a to nie je nič príjemné. Jedlo ale nie je jediné, čo do kanalizácie nepatrí.
viac
22.02.2018
Voda nemusí byť samozrejmosťou na veky
Svetový deň vody oslávia žiaci aj kreslením a maľovaním nenahraditeľnej tekutiny.Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s., Liptovský Mikuláš sa aj v rámci tohtoročného Svetového dňa vody opäť zameria aj na žiakov a študentov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %