Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
16.05.2018 10:43

Cyklistická skupina vyčistila od odpadkov okolie cyklotrasy


Členovia cyklistickej skupiny MTBikers zo Spišskej Belej


Členovia cyklistickej skupiny MTBikers zo Spišskej Belej sa aj tento rok rozhodli pomôcť prírode v okolí mesta. Nedávno sa opätovne zišli, aby vyčistili prostredie od odpadkov.


"Po minulom nultom ročníku, kedy vyzbierali na Spišskej Magure až 25 vriec odpadkov, sa rozhodli tentoraz vyčistiť okolie pozdĺž cyklotrasy pri Krížovej Vsi," informovala Alexandra Olekšáková z Mestského úradu v Spišskej Belej.       

Počas uplynulého víkendu sa dobrovoľníci bez bicyklov rozdelili na dve skupiny, pričom zber odpadkov sa začal na cyklokrižovatke zvanej Horný tankodróm. "Prvá skupina odišla zbierať odpadky smerom k Štoparku a odtiaľ ďalej na Krížovú Ves – Barvis, čo je úsek dlhý cca 6,7 kilometra. Druhá išla smerom k Dvom lipám, následne cez kalváriu smerom do Krížovej Vsi, na odbočku ku kaplnke a ďalej smerom na lokalitu zvanú Žaburinec, čo predstavuje ďalších šesť kilometrov. Každý člen skupiny nazbieral jedno plné vrece odpadkov. Nebola núdza o rôzne predmety ako kormán z bicykla, lyžu, rôzne kabáty a svetre," priblížil jeden z organizátorov Matej Miko.       

Po niekoľkých hodinách práce sa dobrovoľníci potešili, že odpadkov v prírode neležalo pohodených toľko, koľko očakávali. Dohromady vyzbierali deväť 60-litrových vriec odpadu. "Tešíme sa z toho, že ľudia v regióne začali zmýšľať environmentálnejšie a odpadu je čoraz menej. Dôležité je uvedomiť si, že odpad netreba vyrábať. Ďakujem všetkým zúčastneným a vďaka patrí aj mestu Spišská Belá za podporu, poskytnutie vriec na odpadky a odvozu," dodal Miko.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2017
Začala sa výstavba cyklotrasy v Strážkach, v pláne je aj bike park
Mesto Spišská Belá začalo v týchto dňoch s výstavbou cyklotrasy do Kežmarku v mestskej časti Strážky. Ide o úsek dlhý niečo cez dva kilometre a vedie od štrkoviska v Strážkach cez kaštieľ Strážky, až po začiatok panelového chodníka na začiatku Strážok v smere na Spišskú Belú.
viac
31.05.2018
Spišskú Belú a Heľpu ocenili ako komunity priateľské k deťom a mladým ľuďom
Už po tretíkrát boli na Slovensku ocenené obce a mestá, ktoré sa môžu tešiť z označenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. Za rok 2017 ho udelili mestu Spišská Belá a obci Heľpa.
viac
10.06.2018
Mesto Spišská Belá pokračuje aj v tomto roku v obnove historickej zvonice
Mesto Spišská Belá pod Tatrami pokračuje aj v tomto roku v rekonštrukcii tamojšej renesančnej zvonice, ktorá patrí medzi jednu z najvyšších na Slovensku.
viac
30.11.2018
Mesto získalo dotáciu z EÚ na regionálnu nízkouhlíkovú stratégiu
Spišská Belá, okres Kežmarok, získala nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie na vypracovanie a implementáciu regionálnej nízkouhlíkovej - energetickej stratégie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %